Forum

Sistem Odası Radyas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sistem Odası Radyasyon Hk.

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,725 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaslar Sistem Odasında Kaldığımız radyasyonun olcumunu yapabilcek veya ne kadar radsyon oldugu biz calısanlara ne kadar zarar verdiği hakkında bir inceleme yaptıran var mı ? Veya Sistem odasını minumum Radyasyona maruz kalmak icin ne gibi seyler yapılabilir ? Cunku Bizim sistem odası ile ofis Bir Yanmayan Duvar ve CAm ile ayrılmıs durumda yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 26/05/2009 23:26

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bugüne kadar (10 yıldır) böyle bir araştırma yaptırmadık aklımıza da  gelmedi açıkçası. ancak şahsi fikrim öyle ahım şahım bir radyasyon yayını olduğunu düşünmüyorum.

dışarıda oradan daha çok radyasyon yayan cihazlar vardır.

kaldı ki sistem odası ile sürekli işimiz olmaz. uzaktan genelde işlemler halledilir.

kendi önümüzde duran laptop ve masaüstü pc'ler var onları daha çok dikkate almak gerekir bu durumda.

kolay gelsin

Gönderildi : 31/05/2009 21:06

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Bazı ISP'ler belirttiğiniz ölçümleri yaptırıyorlar. Türk Atom Enerjisi Kurumunun benzer ölçümleri var bildiğim kadarıyla. Sonuçları size verip sizde görünen bir yere asabilirsiniz. İnsan sağlığına zarar seviyesi ile ilgili sıkıntılarınız varsa hangi ürünlerden ne kadar var ? sayıları söylemelisiniz. Ölçüm için  de ilgili yerlere başvura bilirsiniz.(Çok ucuz ölçümler değildir)

Gönderildi : 01/06/2009 00:05

(@EnderAKAR)
Gönderiler: 115
Estimable Member

http://www.epsilon-ndt.com/URUNALTSAYFA/TAHRIBATSIZALTSAYFA/ALT/RADYOGRAFI/ALANDEDEKTORLERIVEKISISELDOZIMETRELER.html

bir el tarayıcısı alıp kendinizde ölçebilirsiniz

Ancak sinyal yayan cihazlar fazla tehlikelidir cep telefonu wireless sistemler gibi ben öyle biliyorum

Gönderildi : 07/06/2009 00:13

Paylaş: