Forum

resetleme ile gelen...

Bildirimler
Hepsini Temizle

resetleme ile gelen kabus:)

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@sinemyavuz)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

sorunuma yardımcı olursanız çok tşk ederim şimdiden pc acdgımda sürekli reset atmaya başladı servise verdim harddisk yalan olmuş dediler ve hız içinde bi tane daha ram takdırdım geldi servisden şimdi 3 gün calışıyo sonra bellek read olamadı hatası veriyodu nete giremedim ama msn acıyor servisi aradım kapatın dinlensin gelir kendine dediler:) bi acdım pc hepden gitti güvenli modda bile acmıyor lüten bilen biri yardımcı olsun gene srvisde pc ama gene kabus başlıcak gibi geliyo bu neden olabilir

Gönderildi : 10/05/2009 21:48

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

öncelikle o servisinizi biran evvel değiştirin. eline tornavida cd alan bilgisayar sistemleri kurar oldu.

işletim sisteminiz ile ilgili bir sorun olabilir. bence yeniden kurun işletim sistemini. yada önce imajını alın daha sonra kurun.

disk değiştirdiniz mi yoksa aynı disk mi? ayrıca RAM ile ilgili de bir sıkıntı olabilir. RAM ler arasında uyuşmazlık sorunu olabilir.

bilgisayar dinlensin kapatın :))) bunu 5 yaşındaki çocuk bile söylemez.

mouse yorulunca dinlenmesi için ters mi çeviriyorlar acaba :)))

kolay gelsin

Gönderildi : 10/05/2009 23:26

(@sinemyavuz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

disk degişdi formatta atıldı hemde 3 kez:) ama genede 3 gün sonra gene göçüyo sistem aynı hatayı vermeye başlıyor

Gönderildi : 10/05/2009 23:39

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Mümin hocamında belirttiği gibi ramlerde uyuşmazlık olabilir.Ya da yeni takılan ramde sıkıntı olabilir.Yeni takılan rami çıkarıp denermsiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 10/05/2009 23:41

(@sinemyavuz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ramlerin yerini bi bilsen çözcemde olayı :)tşkler ilginiz için

Gönderildi : 10/05/2009 23:47

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Donanımsal bir bilgiye sahip değilseniz dokunmayın.Aksi halde daha masraflı ve kötü sonuçlar çıkabilir.Servis yardımı almanızı tavsiye ederim.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 10/05/2009 23:50

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Anladığım kadarı ile normal bir kullanıcısınız. Mümin hoca'nın dediklerine bir bir katılıyorum. Siz kendiniz müdahele etmeye çalışmayın, gerçekten düzgün bir servis bulun. Probleminiz, çok çeşitli sorunlardan kaynaklabilir. Tek bir çözümü yok. Alternatif çok. Ama bırakın o işi servis yapsın. Siz değil. Servise bunun 3 günde böyle olduğunu bildirin, 3 günlük bir teste tutsunlar.

Gönderildi : 11/05/2009 13:26

(@sinemyavuz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

slm evet servis test etmeye karar verdi bakalım sonuç ne olcak paylaşacagım sizlerle tşkler

Gönderildi : 11/05/2009 16:04

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Rami değiştirecekler ve sisteminizi test ettik bir sorun yok 3 gündür açık çalışıyor diyecekler :)) Sizde alıp rahat rahat kullanabileceksiniz çünkü Ram değişti...

Mümin hocanın söylediğine karşılık bi anım var paylaşmak istedim:),2005 de klavyesinin hiçbir tuşu basmayan fakat mouse ı çalışan arkadaşım yeni klavyeyi aldığı yeri aramış, fişini çıkarıp takmasını ve de bilgisayarı yeniden başlatmasını söylemişler düzelmemiş,ardından multimedya klavyesinin pillerini değiştirtmişler yine olmamış, klavyeyi ters çevir demişler 5dk bekle...arkadaşım klavyeyi ters çevirdikten sonra Bilgisayar kapanınca herife küfredip teli kapamış :))))))) Sonuç mu ? beni aradı olayı anlattı, aç dedim pc yi açtı ve klavye çalıştı,"nasıl yaptın olm seni bi aradım düzelltiin, servisi aradım daha berbat etti!!!" olm ben bişi yapmadım dedim,sadece açmanı söledim..Klavyenin çalışmamsı pillerin oturmamasından (ters çevirince oturmuş) kapanmasıda Multimedya klavyenin Uyku moduna geçmesinden (Ters yatırınca düğmeye basılmış:)))))))

Gönderildi : 14/05/2009 16:32

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

:)karşı taraftaki teknik serviste sizin arkadaştan pek bilgili değilmiş.

Gönderildi : 14/05/2009 16:55

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Rami değiştirecekler ve sisteminizi test ettik bir sorun yok 3 gündür açık çalışıyor diyecekler :)) Sizde alıp rahat rahat kullanabileceksiniz çünkü Ram değişti...

Mümin hocanın söylediğine karşılık bi anım var paylaşmak istedim:),2005 de klavyesinin hiçbir tuşu basmayan fakat mouse ı çalışan arkadaşım yeni klavyeyi aldığı yeri aramış, fişini çıkarıp takmasını ve de bilgisayarı yeniden başlatmasını söylemişler düzelmemiş,ardından multimedya klavyesinin pillerini değiştirtmişler yine olmamış, klavyeyi ters çevir demişler 5dk bekle...arkadaşım klavyeyi ters çevirdikten sonra Bilgisayar kapanınca herife küfredip teli kapamış :))))))) Sonuç mu ? beni aradı olayı anlattı, aç dedim pc yi açtı ve klavye çalıştı,"nasıl yaptın olm seni bi aradım düzelltiin, servisi aradım daha berbat etti!!!" olm ben bişi yapmadım dedim,sadece açmanı söledim..Klavyenin çalışmamsı pillerin oturmamasından (ters çevirince oturmuş) kapanmasıda Multimedya klavyenin Uyku moduna geçmesinden (Ters yatırınca düğmeye basılmış:)))))))

Süper fikir klavyeyi ters çevirin :)) Bilgisayar açılmazsa da acaba kasayı mı ters çevirin diyecekler 🙂

Gönderildi : 14/05/2009 16:57

Paylaş: