Forum

cisco 2500 wlc ciha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

cisco 2500 wlc cihazın yapılandırılması

7 Yazılar
4 Üyeler
1 Likes
312 Görüntüleme
(@emrebey43)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ; çalıştığım yerde cisco 2500 wlc cihazı vardı elektrik kesintisi oldu ve cihaz kendini sıfırlamış. Cihaz il 1 haftadır uğraşıyorum puty ile porttan erişim var ama bir türlü web ara yüze erişemiyorum. her şeyi yaptım internette yazılan bunu daha önce tecrübe eden oldu mu yada önerisi olan 

Gönderildi : 13/11/2023 17:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, elektrik kesintisi sonrasında cihazın sıfırlanması görünen bir durumdur. Putty ile erişiminiz var ise bu şekilde çözüm üretebilirsiniz, ancak komut setlerini çok iyi bilmiyorsanız ara yüze ihtiyacınız olabilir. Ancak WLC de çalışmıyor ise yine putty ile düzeltmeniz gerekli.

Eğer cihaz eski ise eski bir OS deneyin, yani yeni nesil browser desteği olmadığı için açılmıyor olabilir, sertifika hatasından açılmıyor olabilir, wlc yazılımı zarar görmüş olacağı için factory reset deneyebilirsiniz. Özetle her türlü putty ile en kötü reset atıp sıfırdan kurulum yapmanız gerekebilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/11/2023 23:56

(@emrebey43)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Selamlar cevabınız için çok teşekkür ederim fabrika ayarlarına çevirip putty le kurulum yaptım web arayüze bir türlü erişemiyorum

Gönderildi : 14/11/2023 08:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

O zaman cihaz zarar görmüş olabilir bir uzman ile görüşün derim.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/11/2023 10:01

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4302
Co-Helper

https://www.cisco.com/c/en/us/support/docs/routers/2500-series-routers/15078-recovery-c2500.html

bunun gibi bir süreci var rom bozulmuş olabilir tftp ile flash'ı tekrar atıp deneyin, bu süreç kesilir yada tamamlanamıyorsa cihaz da fiziksel rom hatası olabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/11/2023 16:00

(@supercanki)
Gönderiler: 21
Eminent Member

selamlar cihazin içini açman gerekiyor içinde flash memory kart olacak o işletimsistemi ona yüklü ani kesintilerde statikden o memorycard gidiyor yaniyor kart çalişiyormu diye kontrol edebilirsen linx disk formati şeklinde görünüyormu yada karti pc hiç görüyormu onu okeyledikten sonra kart çalişmiyorsa yeni bir kart takip ibrahim abinin yazdiği recovery işlemleri ile hayata donderebilirsin fakat içinde yüklü olan AP lisansini nerden nasil bulursun bilemem lisans atmadan ap bağlamiyor sanirim end of life üründü benzer bi olay yaşadim 

https://software.cisco.com/download/home/283848165/type/280926587/release/8.5.131.0
cihazina uygun sürümler burada var ama cisco destek paketin yoksa indiremessin lisans içinde destek hesabi gerekiyor cihaz serinumarani veriyorsun lisansini aliyorsun şeklinde 

ben memory cardi ve içindeki dd1 rami yükseltip 4gb yaptim 
eski üzerinde okuma yazma hizi yaziyor ayni hizda benzer bi kart kullan ben kodak marka aldim 

image

Gönderildi : 14/11/2023 20:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba, son durum nedir?

Gönderildi : 19/11/2023 17:05

Paylaş: