Forum

GPS Saat Kaynağını ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPS Saat Kaynağını 2 Switch Üzerinden Dağıtma Hkk.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
510 Görüntüleme
(@BurakMese)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle Herkese Merhaba Arkadaşlar ,

İlk mesajı böyle bir konu açarak başlatmak nasip oldu şimdiden yardımlarını esirgemeyeceğiniz için teşekkür ederim.

Elimde 2 Adet Cisco 2960 Switch var ,switchlerden 1 tanesine GPS saat kaynağı bağlanacak ,amacım bu GPS saat verisini diğer ağlara ulaştırmak. Packet Tracer 'da şöyle bir çalışma yaptım , Switch 1'e birden fazla vlan var hepsinin diğer switch e bağlı saat kaynağına ulaşmasını istiyorum , bu şablon ile bu mümkün mü ? Eksik veya hatalarım hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

PacketTracer

Gönderildi : 10/12/2018 16:30

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

dhcp ile dağıtılabilir ntp sunucu bilgisi

Gönderildi : 10/12/2018 17:41

(@BurakMese)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkür ederim. Her 2 Switch 'de de işlem yapmama gerek var mı yoksa Time Source switch inde DHCP server ayarlamam kafi gelecek mi acaba ? Ben karşılıklı 2 switch portlarını mode trunk yaptım switch 1 de VTP mode server durumda , biraz daha bilgi alabilir miyim sizden rica etsem ?

Ek olarak 2.switch'e ileride başka client larda bağlanabilir.

Gönderildi : 10/12/2018 17:47

(@BurakMese)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler , ikinci switch DHCP server olarak ayarlardım switch e bağlı tüm client lar haberleşiyor, switch 1 tarafında nasıl bir değişiklik yapmam gerekiyor ?

Gönderildi : 10/12/2018 19:20

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Teşekkürler , ikinci switch DHCP server olarak ayarlardım switch e bağlı tüm client lar haberleşiyor, switch 1 tarafında nasıl bir değişiklik yapmam gerekiyor ?

dhcp relay (ip helper ) olarak L3 switch üzerinde ayar yapmanız yeterli olacaktır

Gönderildi : 10/12/2018 19:45

Paylaş: