Forum

Cisco Başlangıç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco Başlangıç Seviye Switch-Router Tavsiye

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
597 Görüntüleme
(@fatihturkmen)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar öncelikle merhaba 

Başlangıç seviyesindeyim.Cisco cihazları konfigürasyonu konusunda kendimi geliştirmek istiyorum. Packet Tracer üzerinde çoğu uygulamayı yapabileceğimi biliyorum.Ancak kendim için gerçek bir ortam  oluşturmak istiyorum.Tabi bunu bütçemi zorlamayacak şekilde yapmak zorundayım.Bunun için internette 2.el bazı cisco switcler var.Örneğin Cisco ws-c2950t-24t switchi alsam bu başlangıç için uygun mudur.Bunun dışında sizin tavsiye edeceğiniz modellerde varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.Yukarıda söylediklerim aynı şekilde Cisco router içinde geçerli.

Şimdiden herkese teşekkür.

Gönderildi : 28/02/2016 02:06

(@yilmazbarcin)
Gönderiler: 315
Illustrious Member

Merhaba,

router olarakta 1900 serisi bir ürünü ikinci el temin edip üzerinde çalışabilirsiniz. her iki cihaz üzerinde interface, vlan tanımları, routing vb. konulara farklı network topolojileri oluşturarak kendinizi geliştirebilirsiniiz.

kolay gelsin.

yB

Gönderildi : 28/02/2016 20:39

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba;

Switch tarafında birşey diyemem ama router alıp para vermek yerine GNS3 yazılımı indirin, uygun Cisco IOS indirin ve bu yazılıma import edin, neredeyse birebir canlı ortamdaki testleri gerçek IOS ile uygulayın. Kendinizi daha kolay geliştirebilirsiniz.

https://www.gns3.com/

Gönderildi : 28/02/2016 23:23

(@cemaltaner)
Gönderiler: 80
Trusted Member

Switch olarak 2950 işinizi görür. Youtube'da "nasıl bir ccna ev labı kurayım" diye aratın. Size yol gösterecektir.

Gönderildi : 28/02/2016 23:32

Paylaş: