Forum

Cisco WAP371 Access...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco WAP371 Access Point Erişim Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
607 Görüntüleme
(@UmitOzkan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Draytek bir modem kullanıyoruz, bunun 4 5 6 girişlerine de access pointleri takıyoruz.192.168.5.X Numaralı ip dağıtıyor access pointler.Buraya kadar sorun yok...

Soru1: İlk olarak access pointlere verdiğimiz ip numaraları 192.168.0.26x28x31 di, bu iplere şimdi erişim yapınca girmiyor bulunamadı hatası veriyor modeme bağlı olan access pointlerin wap371 modelin ip numarasını nasıl öğrenebilirim bunun bir yolu varmı ?

Soru2: Her 2 günde bir neredeyse sınırlı internet uyarısı veriyor access pointler ama kapatıp açtığım zaman düzeliyor.Bu nasıl birşeydir böyle kapatıp açmayla düzelen ? Bu teknik bir sorun mudur donanımsal olarak geri vermek mi gerekir ? Müşteri çok şikayetçi oluyor çünkü. Ama kapatıp açıyoruz tekrardan normal halini alıyor. Veyahut bunun başka bir çözümü varmıdır ?

İyi çalışmalar

Saygılarımla 

Gönderildi : 23/12/2014 18:27

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

1- İpscanner tarzı bir programla o blogu taratarak bulabilirisniz,

2- Aynı anda max. connection aldığı için ap kendini kilitliyor olabilir, daha donanımlı bir Ap 'ye ihtiyacınız olabilir, test etmelisiniz. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/12/2014 22:19

(@UmitOzkan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Cevap 1: Taratttım ama hiçbir sonuç alamadım. Draytek'in servisi aradım onlar bile bir türlü ciscoların ip adreslerini göremediler. Resetlemek istemiyorum çünkü müşteriler aktif çalışıyor. Mailleri her saniye geliyor neredeyse.

Cevap2: Bir ap'ye maximum 3 kullanıcı bağlanıyor.3 Kullanıcı ile bu ap ler heleki cisconun nasıl kendini kilitleyebilir ??? 

Gönderildi : 24/12/2014 12:08

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

1- Ortamınızda yönetilebilir lldp desteği olan bir switch ile yada cisco bir switch var ise lacp ile cihazlara ulaşmayı deneyebilirsiniz.

2- O halde cihazlarınızda bir sorun var, firmwareyüklemeyi deneyebilirsiniz, garanti devam ediyor ise cisco dan destek isteyebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/12/2014 14:35

Paylaş: