Forum

Cisco Switch serile...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco Switch serileri karşılaştırması

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,399 Görüntüleme
(@TolgaKaraca)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cisco Catalyst Switch serisi ile Small Business Switch serisi arasında fark nedir. ?

örneğin cisco 2960 ile sg500 arasında ne gibi bir fark vardır. yaklaşık 40 kullanıcılı bir şirkette hangisini kullanmamı önerirsiniz.  

Gönderildi : 02/06/2014 15:59

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhabalar,

Öğrendiğim kadarı ile sg serisi ile catalyst serisi arasındaki farklar biraz kullanıma göre değişiyor. En belirgin fark catalyst serisinde CLI konsolu kullanılırken sg serisi ürünlerde web arayüzü kullanılmaktadır. Aynı OS kullanılıyor. Siz yapınızda bu cihazı nasıl konumlandırmak istiyorsunuz. Bunu yazarsanız (vlan, vtp, stp vs.) farklar ona göre netlik kazanacaktır. Cihaz üzerinde sadece dağıtım yapacaksanız düşünmeden sg serisini alabilirsiniz. 

Gönderildi : 02/06/2014 17:09

(@TolgaKaraca)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selim bey,

her iki seride de CLI dan yönetebiliyorsunuz. Sistemde ise VLan olcak. VTP kullanılmayacak. STP gerekir. Bunun dışında belli birşey yok.

Ayrıca sizin belirttiğiniz bu protokoller, gördüğüm kadarıyla her iki seride de mevcut. Aralarında ciddi fiyat farkı var ve ben bunu anlamak istiyorum. 

Gönderildi : 02/06/2014 18:57

(@mervandenizer)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Her ikisi için seri farkı vardır. fiyat farkı da ondandır. sg-sf  orta seviye ağlar için üretilmiştir.

Gönderildi : 04/06/2014 00:20

(@TolgaKaraca)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Her ikisi için seri farkı vardır. fiyat farkı da ondandır. sg-sf  orta seviye ağlar için üretilmiştir.

orta seviye ağ ne anlama geliyor.

Gönderildi : 04/06/2014 13:41

Paylaş: