Forum

Cisco WCL 5508

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco WCL 5508

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
463 Görüntüleme
(@SefaON)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

WLC 5508 cihazım var port 2 üzerinde spf modülü ile trunk moda aldığım portun üzerinde taktım diğer AP pointlerimide POE 3750 cihazın üzerinde bağladım fakat AP bir türlü bağlanmıyor üzerindeki yeşil ışık aktif olarak çalışmıyor, acaba AP maunel conf edip taksam.yada cihazlarımın Access Point Summary gelmesi için ne yapmam gerekiyor.  WCL üzerinden DHCP aktif etsem bile cihazlara ip aldıramıyorum

eksik yapmış olduğum birşey olabilir mi ?

Gönderildi : 15/12/2013 18:01

(@mervandenizer)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Mrb ,

oncelikle AP 'iniz. Hangi Moda geldiğini bilmeniz gerekir.

1.Autonomous mode

2. Lwapp Mode

Cisco contoroller lwapp mode olan ap ile haberleşir. Eğer ap'niz autonomous modda gelmişse bunu değiştirip lwapp firmwareni yuklemeniz gerekir.

2. Lwapp modunda gelmişse demekki discover paketleri , cisco controllerinize erişemiyordur.

Gönderildi : 15/12/2013 23:44

(@SefaON)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba cevabınız için çok teşekkür ederim,

AP modlarını nereden göreceğimizi söylerseniz hemen kontrol edebilirim cünkü cihazlara web arayüzünden bağlanamıyorum; telnet'en kontrol etme şansım var mı ?

Gönderildi : 16/12/2013 12:08

(@SefaON)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba
AP'ler AIR-CAP3602I-E-K9 modeli Controller 5508 versiyon numarasına bakadım fakat bir türlü AP yine conf edemedim

Gönderildi : 19/12/2013 22:10

(@SefaON)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
Cihazlarım LWAPP moddalar, 3750 switch üzerinden DHCP aktif ettim bu sayede AP ip almasını sağlıyorum.

Vlan 10 oluşturdum belli portları vlan 10 cektim WLC üzerindeki bir interface de Vlan 10 cektim ve ona göre ip conf yaptım. WLC üzerinden AP ping atabiliyorum fakat cihazlara erişim sağlayamıyorum bunun sebebi ne olabilir ? yardımcı olacak var mı acaba

bu arada WLC Version 6.0.199.4

Gönderildi : 20/12/2013 20:04

Paylaş: