Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

GNS3

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
483 Görüntüleme
(@AhmetKAYIRAN)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gns3'de 1 adet router 1 adet pfsense firewall ve 2 pc olarak bir topoloji çıkarmak istiyorum bu iki makina vlan olcak elinizde bulunan herhangi bir video yada kaynak varmıdır?

Gönderildi : 12/06/2013 11:43

(@alperenselcuk)
Gönderiler: 284
Reputable Member

Gns3'de 1 adet router 1 adet pfsense firewall ve 2 pc olarak bir topoloji çıkarmak istiyorum bu iki makina vlan olcak elinizde bulunan herhangi bir video yada kaynak varmıdır?

topoloji çıkaracaksınızda sadece görüntü mü ? çalışır mı istiyorsun? iki makine vlan olacak derken ayrı vlanda mı olacaklar farklı mı?  yapmak istediğiniz şey net değil.

ben de genelde çok şey isterim ama öncelikle rica ederim.

Gönderildi : 14/06/2013 00:28

(@AhmetKAYIRAN)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

çalışır olarak istiyorum iki pc.de ayrı vlanlarda olacak fakat birbirleriyle iletişim kurabilecekler. yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 14/06/2013 17:10

(@ahmettekyildiz)
Gönderiler: 16
Eminent Member

merhaba, 

GNS3'de router seçenekleri içindeki Juniper router'ı nasıl ekliyoruz.

internette bir sitede juniper router'ı eklemek için GNS3 all in one'ı kurduktan sonra preferences>Qemu>junos seçeneğinden junos binary image file'ın dizinini gösterip onayladıktan sonra  router seçeneklerinin içindeki juniper router simgesinin aktif olduğunu söylemiş bunların haricinde başka bir işlem yapmamız gerekiyor mu? bütün bu işlemleri yaptıktan sonra juniper router'ı sorunsuz olarak kullanabilir miyiz?  

Bu konuda lütfen yardımcı olabilir misiniz? 

Gönderildi : 08/02/2015 22:05

(@ahmettekyildiz)
Gönderiler: 16
Eminent Member

arkadaşlar yardımcı olacak bir kişi yok mu yaa.

Gönderildi : 15/02/2015 22:38

Paylaş: