Forum

CCIE Ne Demek?

Bildirimler
Hepsini Temizle

CCIE Ne Demek?

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
5,366 Görüntüleme
(@ilkerGulec)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar arkadaşlar herkese kolay gelsin....

Cisco ile ilgili bir sertifika olduğunu biliyorum (CCIE) . ama ne demek ne işe yarar bilmiyorum yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

Gönderildi : 28/06/2008 03:56

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Selam,

CCIE, Cisco piramitinin en tepesidir. Yani Nirvana da denilebilir :).  Dünyada şu anda 59 CCIE türk var. Sınav olarak çok zor. Laboratuvar ortamında sınavları oluyor. Türkiye de CCIE eğitimi birtek BTegitim, Bülent hoca koordinatörlüğünde  veriliyor.

Gönderildi : 28/06/2008 04:14

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

Açılımı Cisco Certified Internetwork Expert tir. çeşitli alanları var Security, Voice, Routing&Switching ... diye bu sertifikayı almaya hak kazana kişi konusunun uzmanı olmuştur. bu sertifikayı alabilmeniz için ilgili bölümün associate ve professional sertifikasına sahip olmanız gerekir. daha sonra written exam vermelisiniz, bunu da verince lab. examlara girmeye hak kazanırsınız. lab exam lar belli merkezlerde yapılır ( benim bildiğim amsterdam ve dubai var ) . Sertifika için 4 lab. exam ı geçmelisiniz her lab exam ın fiyatı 1250$.

Gönderildi : 28/06/2008 23:25

(@ilkerGulec)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

Gönderildi : 29/06/2008 00:20

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  , CCIE  geniş saha tecrübesi Özellikle  ISP tecrübesi gerektiren ve uluslararası geçerli sertifikalar içerisinde alınması en zor olan sertifikalardan biridir hatta tekdir diyebiliriz

türk 59 tane CCIE vardır 

eğitim olayına gelirsek  BilgeAdam Kurumsal da Kemal Haydar yıldırım vermektedir

not :  yeni listede ki yeni CCIE arkadaşların içerisinde  eski Çalışma Arkadaşlarımı görmek mutluluk verdi doğrusu  :))

Gönderildi : 29/06/2008 02:19

(@kenangunay-2)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhaba ;

Çok eski bir konu fakat nette gezinirken ve araştırma yaparken dikkatimi çekti paylaşmak istedim . 

Buradan Türkiye'deki Güncel CCIE listesine ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 18/09/2015 14:32

Paylaş: