Forum

Cisco Download

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco Download

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
888 Görüntüleme
(@caglayanbenzer)
Gönderiler: 51
Estimable Member
Konu başlatıcı

cisco nun sayfasından download yapabilmek için yardımı olabilecek var mıdır?

Gönderildi : 15/04/2011 11:41

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Cisconun sayfasından download yapabilmen için üye olman gerekiyor.

Gönderildi : 15/04/2011 12:18

(@caglayanbenzer)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Haklısınız.Cisco nun sayfasına üyeyim ancak normal üyeliklere dowload izni vermiyor cisco nun destek anlayışı biraz değişik türkiye ofisi de yardımcı olmuyor.

Gönderildi : 15/04/2011 12:43

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Peki ne idirmek istiyorsunuz ?

Gönderildi : 15/04/2011 13:30

(@caglayanbenzer)
Estimable Member

(@GurcanBoduroglu)
Gönderiler: 119
Estimable Member

Çağlayan Hocam,

Yardım bulabildiniz mi? Yardımcı olamk isterim.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 25/04/2011 06:09

(@caglayanbenzer)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Biraz zorlandık ama çözümü buldum cisco'dan da hiç destek görmedik açıkçası ne yol gösteriyorlar ne çözüm hakkında bir fikirleri var türkiye de ki ekibin.

destek aldığımız firmadaki ccie bir bir beyfendi üst versiyonun downloadını yaptı ve partları birleştirdi ancak cisco nun sayfasındaki dvd  ler bootable değil bizde elimizdeki eski versiyonun .bif dosyasını çıkarıp yenisine gömdük  ve çalıştı.

Sizin yardımcı olabileceğiniz çözüm şeklini de merak ettim!

teşekkürler.

Gönderildi : 25/04/2011 11:38

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Call Manager Upgrade için lisans alınması gerekiyor. Cisco Türkiye den destek alamazsınız, bünyelerinde artık teknik adam çok fazla kalmadı.

Smartnet alınması ile her türlü destek alınabilir. Onda da genelde yurt dışından case ler cevaplanıyor. En iyi çözüm destek aldığıız kurumdan hizmet alak ki sizde öyle yapmışsınız 🙂

Cisco nun sitesinde iso dosyaları yok, onu media kit olarak yolluyorlar.

Gönderildi : 25/04/2011 12:19

(@GurcanBoduroglu)
Estimable Member

Merhaba,

Bende cisco call manager hakkında biraz bilgim var fakat lisans konusunu bende bilmiyordum. Öğrenmiş oldum. Elimdeki ios ları sizinle paylaşmanın çözüm olabileceğini düşünmüştüm.

İyi çalışmalar.

Gürcan 

Gönderildi : 25/04/2011 23:01

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Gürcan selam;

Call Manager (Yeni adı; Cisco Unified Communications Manager) ile Call Manager Express (Yeni adı; Cisco Unified Communications Manager Express) çok farklı. CME, direkt voice router ların üzerinde çalışıyor ve ios güncellemesi ile, versiyon upgrade i yapabiliyorsun. CM ise bir işletim sistemi olarak geliyor. Red Hat üzerinde çalışıyor (Eskiden Win Server üzerinde çalışıyordu) Belirli server lara kurulum yapabiliyorsun. Bunlar Hp, Ibm ve Cisco. 8.0 versiyonu ile birlikte Vmware desteği de geldi.

Gönderildi : 26/04/2011 12:21

(@GurcanBoduroglu)
Estimable Member

Murat Hocam sizede selamlar,

Öncelikle bu güzel bilgiler için teşekkür ederim. Evet CME' nin router üzerinde çalışması bence muhteşem bir özellik. Yani çokda biliyorum demiyim ama biraz bilgim var araştırmıştım. CM' in maliyetini bir nebze kısmak için güzel bir yol. Hatta cisco paket tracer' da CME yapılabiliyor. Ben yapmıştım. 1841 router ile.

Fakat size sonradan wmvare ile nasıl çalıştığı konusunu soracağım, önce bir araştırayım ben. Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkürler.

Gürcan 

Gönderildi : 27/04/2011 00:00

Paylaş: