cisco modem yardım
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

cisco modem yardım  

  RSS
 Anonim

merhaba,


cisco tarafında zayıfım - siz değerli hocalarımdan bir şeyler öğrenmek istiyorum.ghdsl hat alıcam ve cisco nun 878 modelini sectim??. şimdi öğrenmek istediğim seyler şunlar


1. g shdsl hat aldığımda ip sabit  olucak birde 8 li ip bloğu deniliyor - bunu telekomdan nasıl talep edicem hiç bu hizmeti almadığım için soruyorum.


2. ben cisco modemin vpn özelliğini kullanıp mobil kullanıcıları içeriye bağlıcam birde içeride bir web tabanlı yazılımı nete acmak istiyorum. yani dışarıdan ip adresi yazınca o web tabanlı yazılımı kullanmalarını istiyorum. boyle bir yapı kurmak istediğimde bana çoklu ip mi lazım 878 den bunun yönlendirmesini yapabilirmiyim yoksa bir firewall alıp ordanmı kural oluşturulur.


kullanıcı dışarıdan bağlandığında vpnle sisteme dahil olsun - başka kullanıcıda internet explorerden ip adresini yazınca direk web uygulamasını çalıştırsın bu yapıda 878 in rolu nedir yoksa ben bunu başka ek cihazlarlamı yapamam lazım , bu yapıda eksik yada fazla nedir. bi uzman arkadaş bana yol gösterebilirmi.


 bole bir yapı nasıl kurulmalı neler olmali içinde


saygılar

Alıntı
Gönderildi : 01/09/2010 03:14
Murat GUCLU
(@muratguclu)
Üye

selam;

878 in artık satıştan kalktı diye biliyoum. Onun yerine 888 var. Rolü Vpn ve Nat olacak . Kaç kullanıcı var? 
Başvuru yaparkende ip bloğu istediğini söyle.

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/09/2010 12:46
Soner_Koca
(@Soner_Koca)
Üye

Vpn ve nat yapacaksın. Natta modemin dış bacağına gelip diyeceksinki dışarıdan gelen Http isteklerini (port 80) web sitesinin bulunduğu makinaya yönlendir diyeceksin(Web sitesinin bulunduğu makinanın ip numarasını gireceksin.Tabi bu makinanın ip numarasını elle vermen gerekecek.B).Port yönlendirmesi kullanacaksın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/09/2010 19:45
 Anonim

diyelim 3 makinam var 3 nun de ip si farklı . cisco dan yonlendirme yapıp 3 u nede bağlanabilirmiyim . hepsine ayrı port yonlendirmemi yapıcam.


cihazı alıcam standart diyelim 80.80.80.80 ip aldım bu cihaza nasıl bir konfig atıcam da direk beni nete cıkarsın. tum içene yukleyeceğim konfigurasyon varmı ben ip kısmını kendim girerrim. daha once calışmadım bu cihazlarla ama yuklemem kısmını bulurum

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/09/2010 18:05
Paylaş: