Forum

Ağ bağlantısı kopma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ bağlantısı kopması

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,850 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar, ağa yeni bir pc eklediğimde ağ bağlantılarım kopmaktadır.(kablolu ya da kablosuz farketmemektedir) Switchi yeniden başlattığımda ise tekrar bağlantılarım düzelmektedir. Bu konu hakkında ne yapabilirim.

Gönderildi : 22/07/2010 20:28

(@leventkaragoz-2)
Gönderiler: 389
Honorable Member

Biraz daha açıklarmısınız.

Yeni pc'yi ağa eklediğinizde, diğer tüm bilgisayarların mı bağlantısı kesiliyor?

Yeni eklediğiniz pc'nin network kartı arızalı olma ihtimali var.

Gönderildi : 22/07/2010 20:42

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Levent Bey,

kullandığım pc notebook ev ortamında kendi kablosuz ya da kablolu bağlantı oluşturduğumda her hangi bir problem yok işin enteresan yanı ise ben bu pc'yi iş yerinde kablosuz ağ ya da kablolu ağ ile bağlamaya çalıştığımda ağa bağlı diğer tüm pclerin ağ bağlantısı kesilmektedir. Bu pc'yi ağdan çıkartıp switch yeniden başlattığımda sorun ortadan kalkmaktadır. Pc de her hangi bir virüs trojen ya da worm bulunmamaktadır. ağda da zararlı yazılım adını taşıyan dosyalar bulunmamaktadır.

Şunuda sormak istiyorum. Dvr kayıt cihazı için sabit IP atayıp bu kayıt cihazına ait olan 3 adet port var bunlar:

web 80
playback 32760
canlı 32761

bu portları fortigate 60b de yönlendirdim. Her hangi bir sorun ile karşılaşmadan dvr kayıt sistemine ulaşabilmekteyim, acaba buradaki 80 portu sıkıntı yaşatır mı. İyi akşamlar.

Gönderildi : 23/07/2010 01:26

(@leventkaragoz-2)
Gönderiler: 389
Honorable Member

Levent Bey,

kullandığım pc notebook ev ortamında kendi kablosuz ya da kablolu bağlantı oluşturduğumda her hangi bir problem yok işin enteresan yanı ise ben bu pc'yi iş yerinde kablosuz ağ ya da kablolu ağ ile bağlamaya çalıştığımda ağa bağlı diğer tüm pclerin ağ bağlantısı kesilmektedir. Bu pc'yi ağdan çıkartıp switch yeniden başlattığımda sorun ortadan kalkmaktadır. Pc de her hangi bir virüs trojen ya da worm bulunmamaktadır. ağda da zararlı yazılım adını taşıyan dosyalar bulunmamaktadır.

Şunuda sormak istiyorum. Dvr kayıt cihazı için sabit IP atayıp bu kayıt cihazına ait olan 3 adet port var bunlar:

web 80
playback 32760
canlı 32761

bu portları fortigate 60b de yönlendirdim. Her hangi bir sorun ile karşılaşmadan dvr kayıt sistemine ulaşabilmekteyim, acaba buradaki 80 portu sıkıntı yaşatır mı. İyi akşamlar.

"diğer pc lerin bağlantısı kesiliyor" yorumunuzu neye göre yapıyorsunuz?

Diğer pc'lerin ağ bağlantıları simgesinde  kırmızı çarpı ve ya sarı ünlem mi çıkıyor, ve ya ağ simgesinde her hangi bir şey olmayıp, internet mi olmuyor. Hata tanımını tam ve doğru yaparsak, sorunu daha kolay bulabileceğiz.

Hatanın yaşandığı anda, pc'ler arasında ping atmayı deneyin.

Gönderildi : 23/07/2010 14:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Diğer pclerin bağlantısı kesiliyordan kastım. Yerel ağ bağlantısı iconun üzerinde kırmızı çarpı işareti çıkıp hiç bir server'a uzak masaüstü yapamıyorum. (Tek pc den değil diğerlerinden de) IP çakışması ya da internet ile ilgili sıkıntı yaşamıyorum zaten tüm ağa dahil olan pclerde ağ bağlantısının koptuğunu belirtiyor. Ping atmayı daha önceden denemiştim fakat hepsi kayba ve zaman aşımına uğramaktadır. Tüm ağı ve pcleri tekrar kontrol ediyorum, zararlı yazılama karşı, şu ana kadar her hangi bir tehdit algılanamadı. 

Gönderildi : 23/07/2010 15:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

İp çakışması gibi problemler yaşıyosanız , dhcpyi kullanmanızı öneririm. Makaledeki http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/28/dhcp-dynamic-host-configuration-protocol.aspx  gibi config edebilirsiniz. Ayrıca nic ve switch kontrollerinizi yapınız.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 23/07/2010 19:55

Paylaş: