Forum

Donanımı düşük olan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Donanımı düşük olan cihazlar için CP Endpoint Security Ajanı kullanmak ve optimize etmek

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
612 Görüntüleme
(@nasrineymar)
Gönderiler: 103
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ortam 70 adet client bulunmaktadır.

Cihazın donanım özellikleri aşağıdaki gibidir.

RAM: 4 GB
CPU : 1 işlemci
Hardisk : 500 GB SATA
Operating System : Mcircosoft Windows 8.1 Pro
OS version : 6.3 (9600)

cihaz üzerinde kurulu olan CP Endpoint Security verison 87.20.0139 görülmektedir.

Ne zaman cihazlar farklı bir uygulama çalıştırsa cihaz, CPU, RAM, DİSK yüksek kaynak harcadığı görülmektedir. Yani Cihazın task manager'ini açtığımda özellikle iki servisin disk ve CPU harcadığı görülmekedir.

Check Point Endpoint Forencis Recorder service ve Check Point Security Anti-Malware

Düşük konfigli cihazlar için CP Endponit Security Ajanını nasıl optimize edebiliriz.?

Yani ben cihazın konfiğine göre cihazı fayla yormayan bir ajan kullanmak istiyorum veya nasıl optimize edebilirim.

Teşekkürler

cp taskmanager

Gönderildi : 02/11/2023 10:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, istemciniz bir hayli düşük bir konfigürasyona sahip, yani bu kadar kaynak ile daha iyisini beklemek çok doğru olmaz, ancak yinede bazı şeyleri kontrol edebilirsiniz.

Bence sorun kaynaklarınızın yetersiz olması ama yine de CP agent' ın logları sunucuya ulaştıramaması ile ilgili olabilir, aşağıdaki exe yardımı ile istemci - sunucu bağlantısının bir test eder misiniz?

C:\Program Files (x86)\CheckPoint\Endpoint Security\Endpoint Common\bin\CheckConnectivity.exe

Yine bu sayfadan diğer bağımlılıkları da kontrol edebilirsiniz.

Harmony Endpoint (SandBlast Agent) Cloud Client Connectivity Requirements (checkpoint.com)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/11/2023 22:04

Paylaş: