Forum

bir grubu excep yap...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bir grubu excep yapmak

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
493 Görüntüleme
(@muratdemirli)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar.

checkpointte herkese P2P ve video stream yasak. stream için bir kural oluşturularak bazı kişilere izin verildi. onlar sosyal medya ve video streaming kullanıyor. bi kaç kişi de torrent açılması gerekiyor.

bu kural oluşturup en üste alındı.

source : kişilerin ip si

destination : internet yada any yapıldı

aplication site : any recognized yada p2p file sharing 

yapıyorum ama olmuyor. S:

nerde hata yapıyor olabilirim?

Gönderildi : 04/12/2014 16:26

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

merhabalar.

checkpointte herkese P2P ve video stream yasak. stream için bir kural oluşturularak bazı kişilere izin verildi. onlar sosyal medya ve video streaming kullanıyor. bi kaç kişi de torrent açılması gerekiyor.

bu kural oluşturup en üste alındı.

source : kişilerin ip si

destination : internet yada any yapıldı

aplication site : any recognized yada p2p file sharing 

yapıyorum ama olmuyor. S:

nerde hata yapıyor olabilirim?

chk de logları gönderebilirmisiniz lütfen? firewall loglarında neden deny olduğunu hangi kurala takıldığını size söyler. oradan yola çıkarsak daha çabuk çözüm sağlayabiliriz. 

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 05/12/2014 14:09

(@muratdemirli)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba hocam,

şöyle bir durum var, admin grup içine eklersem firewall kısmından any any any olan heryere gidebilen, ozaman sıkıntı olmuyor. yaptığım üstteki gruba ekli olmasada gidiyor. ben o kişileri admin grubu diye tabir edilen her yere gidebilen gruba eklemek istemiyorum.

Gönderildi : 05/12/2014 17:51

(@ugur-demirci)
Gönderiler: 49
Trusted Member

Kullanmakta olduğunuz CP ürünü ve üzerindeki OS nedir?

İçeride bir DC var ve siz AD Auth. şeklindemi çalışıyorsunuz yoksa kişilerin ip lerini mac e mi sabitlediniz yada cp de internal hesapmı kullanıyorsunuz?

Sistem hakkında ne kadar detaylı bilgi verirseniz sanırım size yardımın ulaşması o kadar kolay olur. 

Hadsizlik etmek istemem ama benden size acizane bir tavsiye; torrent olayına asla ve asla izin vermeyin. Unutmayınız ki olası bir yasal soruşturmada direk sorumlu sıfatı ile siz ifade vereceksiniz. 

Gönderildi : 11/03/2015 12:03

Paylaş: