Forum

cp safe office 500 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

cp safe office 500 vpn bağlantısı

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
530 Görüntüleme
(@ilhandogan)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar şu an çalıştığım şirkette Safe office 500 kullanılıyor.

benden önce çalışan arkadaş vpn Allow remote users to connect from internet seçeneğini ve Allow remote users to connect from my internal networks seçeneklerini ve alt seçeneklerini işaretlemiş. ve anladığım kadarı ile sertifika oluşturmuş

installed certificate ve ca certificate var ben bu sertifikaları exportedip evdeki bilgisayarıma yüklemeyi denedim ama ilk sertifikayı yüklerken şifre sordu sanırım sertifika oluştururken bir şifre soruyor bilmediğim için bunu yükleyemedi CA sertifikası da şifre soruyor ama ne yazsam geçiyor sonuçta vpn client üzerinden bağlanamadım.

birinci sorum sertifika oluşturulurken şifre ile birlikte mi oluşturuluyor

ikinci sorum ise L2TP üzerinden bağlanmak ile sertifika oluşturarak bağlanma arasında güvenlik yönünden çok fark var mı?

Gönderildi : 15/08/2012 19:26

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

sertifika oluştururken veya üretirken şifre sormaz. yalnızca sertifikalar üzerinde private key sahibi olaiblirsiniz. export ederken sizden keyi korumak için şifre ister. import ederken de bu şifreyi girmeniz istenmiş olabilir.

vpn bağlantıları için de pptp < l2tp ipsec< ssl diye gidiyor güvenlik tanımları.

Gönderildi : 17/08/2012 17:53

(@ilhandogan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

fakat sertifika ve ca sertifikasını export ederken herhangi bit şifre istemedi benden. ben mi yanlış yapıyorum acaba. export sertifika ya tıkladıktan sonra kaydete tıklayıp kaydedeceğim yeri seçiyorum.

Sanırım open'a tıklamam gerekmiyordur.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 27/08/2012 15:24

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

export ederken şifre istemediyse ya private key exportable değildir, ya da siz export işleminde private key export edilmesini istememişsinizdir.

vpn bağlantınız hala sorunlu mu?

Gönderildi : 03/09/2012 13:38

(@ilhandogan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için tekrar teşekkür ediyorum.

Söylediğiniz gibi muhtemelen private key için password exportable değil sanırım. Bu cevabı yazmadan önce tekrar kontrol ettim bana öyle bir seçenek sunmuyor. Exporta tıkladığımda direk olarak browserin download penceresi açılıp ne yapmak istediğimi soruyor ben de kaydete tıklıyorum.

Bu arada ben VPN için L2TP bağlantısı set ettim.

Gönderildi : 11/09/2012 02:29

Paylaş: