Forum

Check Point UTM-1 E...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Check Point UTM-1 Edge N series ADSL (annex A )

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
814 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ;

Konu isminden anlaşılacağı gibi ;

1-> Check Point UTM-1 Edge N series ADSL (annex A ) 
2-> Collaborative Enterprise Support for, CPUTM-EDGE N32-ADSL-A
3-> Check Point Total Security Smartdefense,Antivirus,Messaging Security And Filtering Update Service for UTM-1 Edge, 32 nodes - Annual Subscription

Yukarıdaki özelliklere sahip bir Check Point elime geçti,evde lab yapmak istiyorum. Henüz ürün gelmedi, ama konu hakkında bilgisizim. Daha önce Yazılımsal firewall kurulumları ve konfigurasyonları yaptım. ( ISA,IPCOP,VS). Çalışma mantıklarını biliyorum ama donanımsal olduğu için insan ister istemez böyle acaba yapabilirmiyim diye sorduğu oluyor.

Sorum ;

İlk kurulum ve içerik,url filtreleme,nat ve dışardan erişimlerde ip bazlı engelleme yapmak için nasıl bir yol izlemeliyim.

Cihaz'a web client arayüzünden mi bağlanıyoruz,yoksa 3.Party yazılımıylamı komutları uyguluyoruz ?

Cihaz'da dikkat etmem gereken en önemli faktör nedir.

Eğer konuya teşekkür cevabı yazamazsam,konu hakkında yorum yapan,yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 24/03/2012 02:38

(@seyitozgur)
Gönderiler: 219
Estimable Member

Bahsettiğin cihazlarda ufak bir kitapçık ve broşür geliyor. Broşürün üzerinde Firewall'a bağlanabilmek için kullanacağın port IP numarası ve parolası yazıyor olacak. Bunlarla çok basit olarak bağlanabilirsin. Yazılım firewall ile donanım firewall arasında yönetim anlamında fark yok.. Firewall kural mantığına aşina isen problem olmayacaktır. Ek olarak CheckPoint çok iyi bir friendly interface ile gelir. Zorlanacağını düşünmüyorum.

Wizard'lar sayesinden kurallarını kolayca yazabilirsin. Rule wizard, connect wizard gibi kısa yollarıda mevcut..

Gönderildi : 25/03/2012 18:27

Paylaş: