Forum

Dosya download, vid...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dosya download, video izleme gibi işlemlerde yavaşlama

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
512 Görüntüleme
(@ozguraltinel)
Gönderiler: 244
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

CheckPoint Safe Office 500 firewall kullanıyoruz şirketimizde. 4 mb hızında internetimiz var. İnternetten herhangi bir siteden dosya download etmek istediğimde yada facebook gibi sitelerden video izlemek istediğimde dosya download hızım 1 Kb/sn hızına düşüyor. ADSL den kaynaklandığını düşünüp telekomu aradım fakat onlarda problem olmadığını söylediler. Normal internet sayfaları arasındaki geçişler gayet normal.

Ben firewall dan olduğunu düşünüyorum ama nereye bakmam gerek bilmiyorum. Arayüzden nereyi kontrol etmeliyim sizce?

Gönderildi : 22/09/2010 14:49

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ;

İşlemler sırasında bir cihaza wireshark kurarak paketleri kontrol eder misiniz. 

Gönderildi : 22/09/2010 18:25

(@kivanccece)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Merhabalar 

Aynı sorunu bende yaşıyorum bu sorun ile ilgili bir çözüm sorunun neden kaynaklandığı çözümlendimi acaba ?  Kurumumuzda Check Point Safe Office 500 cihazı kullanıyoruz. Ağda bağlı olan pc lerden net üzerinden dosya indirmek istenildiğinde çok yavaş ve indirme işlemi bir süre sonra kesiliyor. Yani bir download kısıtlaması var sanırım. Bu kısıtlamayı nasıl ayarlayabilrim. Pc bazlı kısıtlamayı kaldırabilirmiyim ?

Gönderildi : 16/03/2013 11:13

(@ceyhuncamli)
Gönderiler: 184
Estimable Member

Selamlar,

Network kısmındaki Internet tabında yer alan Traffic Shaper seçeneğini pasif hale getirirseniz sorununuz düzelecektir.

Ya da ssh ile cihaza bağlanarak upload ve download hızlarındaki kısıtlamayı kaldırmak için aşağıdaki komutları da kullanabilirsiniz.

set net wan uprate unlimited
set net wan downrate unlimited 

Gönderildi : 16/03/2013 12:27

(@kivanccece)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Ceyhun Bey Merhaba 

Kullandığımız Safe@Office' de Traffic Shaper    seçeneği pasif zaten . Söylediğiniz gibi ssh ile cihaza bağlanarak yazdığınız komutları uyguladım ama bir değişiklik olmadı . 

Gönderildi : 08/04/2013 11:36

Paylaş: