Forum

Check Point R70 Sec...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Check Point R70 Secure Platform VM ware kurulum hk.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
488 Görüntüleme
(@adembatman)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba check point urun ailesinde cok yeni tanistigim icin test ortami olusturup testlerde bulunmak istiyorum R70 iso lari ile vmware uzerinde kurulum yapmayi dusunuyorum senaryom su 

ortamda 

ADSL den r70 1 ethernetine bir baglanti R70 ikinci ethernetinden ise swicthe bir baglanti yapip clientin R70 uzerinden internete girmesini saglamak istiyorum fakat kafama takilan bir kac soru var 

1.R70 kurarken Slect Software Blade(s) sekmesinin altindaki seceneklerden hangisini secmeliyim yada secmemelimiyim ve kurulum esnasinda dikatimi cekti wlan tanimlamasi yapamiyoruz bir adet tanimlama ekrani ile karsilastim oda local lan yani local ip blogu ile r70 baglanilacak ip blogu tanimlamasi yapiliyor benim anlamadm wlan icin yani adsl modemin ic bacaktaki dagittigi Ip adresini r70 1 numarali ethernet bacagina nasil tanitacagim.

2. Kurulum bittikten sonra web arayuzu ile baglaniyorum orda wlan tanimlasi yapiliyormu yoksa smart board ile baglanip konsol onuma geldiginde network sekmesinde mi tanimlama yapmam gerekiyor.

interntte arastirdim bayagi makale falan ama R70 icin kurulum makalesi yada screen shotlari goremedim r65 icin var ama onlarda R70 ile ayni olmayan cok menu ekrani var ozellikle sorunum dedidgim gibi kurulum bittikden sonraki ADSL den gelen ic bacak Ip blogunu R70 1 bacagina tanilamaktir.

Simdiden  yardimlariniz icin cok tesekkur edeirm.

Gönderildi : 04/03/2010 17:16

(@seyitozgur)
Gönderiler: 219
Estimable Member

eventia ve performance pack hariç diğer blade kurabilirsin.

webui ye bağlanması gerekiyor. eksik bir durum var sanırım. elnde eski bir makine var ise fiziksel olarak kurulumu yap. Vlan tanımlamasını console'dan sysconfig'i çalıştırıp yapabilirsin

Gönderildi : 04/03/2010 20:52

Paylaş: