Forum

Check Point safe@of...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Check Point safe@office 500 vpn

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
528 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

safe@office 500 cihazını yeni kullanmaya başladım firmada şu an çalışıyor ama vpn varmı yokmu bilmiyorum. ben dışarıdan bu cihaz yardımıyla şirket networkune bağlanmak istiyorum . kontrol etmem gereken yerleri yada sıfırdan neler yapmam gerektiğini vpn bağlantısı için uzmanlardan acil yardım istiyorum.

Konu başlıklarında "yardım" kelimesi yasaktır, diğerleri için forumk kurallarına bakınız.

Gönderildi : 11/08/2009 14:09

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Ben size SecureClient ayarlarını anlatacağım.Buradan anlattığım gibi yapabilirsiniz.

Öncelikle checkpoint cihazına giriş yapın.Sonra açılan menüden soldan VPN seçin.Sonra orta alandan VPN Server sekmesine geçin.

Burada  "Allow SecuRemote users to connect from the Internet "  işaretleyin.

Sonra  internet üzerinden gelen kimlik doğrulamalı kullanıcıların herhangi bir NAT kuralına takılmadan direkt olarak internal ağına erişim izni verecektir.Bunuda işaretleyin.

Sonra  Bypass default firewall policy işaretleyin.Buda dışardan bağlanan kullanıcının herhangi bir kurala takılmadan kısıtlama olmadan bağlanmasını sağlayacaktır.Bunuda işaretleyin.

Şimdi sol taraftan Users gelin.Sonra orta aladan Internal Users gelin. Burada New user ile yeni kullanıcı tanımlayın . 

Bir sonraki sayfadan  Set User Permissions  ise kullanılacak servislere yazılımlara göre izin verin.Biz burada   VPN Remote Access işaretliyoruz.

bunuda tamamlıyoruz.

Sonra gerekli client programını indiriyoruz.

http://www.checkpoint.com/downloads/quicklinks/downloads_sr.html  

Programı indirin.fakat programı yüklerken  seçenek olarak " Install VPN-1 SecureClient. " seçin.

Sonra programı açın.  Açılan programdan  Connections sekmesinden  "new" ile yeni bağlantı oluşturun.

Burada Server Address olarak  checkpoint bağlı olduğu internet adresini yazın.

Sonra username and password seçin.Sonra cihazda tanımladığınız  bilgileri girin.

Sonra bağlantıyı yapın.

Saygılarımla,

Gönderildi : 11/08/2009 15:28

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

Ellerine sağlık dediklerini aynen yaptım ama aşağıdaki hatayı alıyorum acaba şirket networkunden denediğim içinmi alıyorum bu hatayı?

Error: Communication with site (ip adresim) has failed.

Gönderildi : 11/08/2009 18:00

(@selahattinsadoglu)
Prominent Member

Merhaba,

Aynen düşündüğünüz gibi. Bu bağlantıyı dışardan farklı bir konumdan yapmaya çalışın.

Saygılarımla,

Gönderildi : 11/08/2009 18:07

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

deneyip yarın geri donuş yaparım

Gönderildi : 11/08/2009 18:43

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

aynı hatayı alıyourmm

Gönderildi : 12/08/2009 00:43

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

sorun devam ediyor...

Gönderildi : 12/08/2009 12:35

(@selahattinsadoglu)
Prominent Member

Merhaba,

Checkpoint WAN portuna bağlı olan modemi  bridge  moda alıp tekrar deneyiniz.

Saygılarımla,

Gönderildi : 12/08/2009 14:49

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

biizm bir ofis var oradan ip uzeirnden servere ulaşıyorlar eğer bridge moduna alırsam orası için bir sorun teşkil edermi?

Gönderildi : 18/08/2009 15:43

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

modemi bridge moduna alırsam her hangi bir iç yapıda yada dışarısı için değişlik olurmu hocam

Gönderildi : 07/09/2009 00:33

(@aliyucelcece)
Gönderiler: 5
Active Member

Merhaba arkadaşım,
Bende safe office 500 kullanıyorum eğer cözemediysen yardımcı olmak isterim,
iletişim için [email protected] eklersen elimden geldiği kadarı ile yardımcı olmaya calışırım..
yakında resimli anlatımınıda eklerim zaten

Saygılarımla

Ali Yücel ÇEÇE

Gönderildi : 05/12/2009 01:35

Paylaş: