Forum

ibm system x3650 M3...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ibm system x3650 M3 unconfigured bad

6 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
1,277 Görüntüleme
(@murattakar)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar , eski çalışan sunucumda (ibm system x3650 M3 unconfigured bad) hatası alıyorum verileri kaybetmeden nasıl bir işlem yapabilirim. 

Gönderildi : 16/01/2020 17:13

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Kullandığınız raid tipi ve hata veren disk sayısı nedir ?

İşletim sistemi açılıyor mu ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/01/2020 02:10

(@murattakar)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

@turancoskun

Merhabalar yapı iki disk raid1 malesef işletim sistemi açılmıyor arayüze girdiğimde iki diskin de unconfigure olduğunu görmekteyim. Muhtemelen raid yapısı bozulmuş ama içindeki verileri nasıl kurtara bilirim. 

Gönderildi : 17/01/2020 05:59

(@serkanates)
Gönderiler: 1269
Üye

Verileriniz krıtikse vakit kaybetmeden uzman desteği isteyin. Böylesi büyük ve riskli bir problemi forum üzerinden çözmeye çalışmak geri döndürülemez sonuçlar doğurabilir.

Not : Yazım tavsiye niteliğinde olup yardımcı olmaya çalışacak arkadaşlara saygı gösteriyor ve risk alma noktasında kararı sizin takdirinize bırakıyorum.

Gönderildi : 17/01/2020 07:59

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Gönderen: @murattakar

@turancoskun

Merhabalar yapı iki disk raid1 malesef işletim sistemi açılmıyor arayüze girdiğimde iki diskin de unconfigure olduğunu görmekteyim. Muhtemelen raid yapısı bozulmuş ama içindeki verileri nasıl kurtara bilirim. 

Murat bey,

Herhangi bir işlem yapmadan, üretici veya bayi kanalından destek almanızı öneririm.

Kendiniz ek bir işlem yaptıktan sonra, durumu daha da içinden çıkılmaz bir hale getirebilirsiniz.

Veri kurtama firmaları ile de birebir görüşmeniz yararınıza olur, benzer tecrübeleri vardır mutlaka.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/01/2020 10:00

(@werderas07)
Gönderiler: 6
Active Member

merhaba ,

normalde bunu bir çok yer ücretli yapmaya çalışıyor ben sana burdan destek vermeye çalışayım . Hiren’s BootCD PE x64 (v1.0.1) boot cd - usb boot ederek hard disk tools da raid recovery var dos modunda ordan kurtarma yapabılırsın eğer sonuç alamazsan bir yol daha var . sonucu burdan yazarsan ben yardımcı olmaya çalışayım

Gönderildi : 19/06/2020 16:01

Paylaş: