Forum

IBM Storewize 3700 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] IBM Storewize 3700 disk

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
530 Görüntüleme
(@ermansuan)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

1.2TB 10K 6Gb SAS FRU 00Y2432 diskim patladı. Bu diskten piyasada bulamadım. Farklı model disk uyum sağlar mı? Piyasada şu ürün var.

HDD SERVER HGST 1.2TB 10K RPM 2,5'' 6G SAS DISK HUC101212CSS600

Gönderildi : 25/06/2022 14:07

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4255
Co-Helper

Piyasadan derken ibm bayi kanalından talep ettiniz mi. Şayet yurt dışı stoklarıda yoksa ki var görünüyor size configinize uygun alternatif uyumlu modeli sunarlar. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/06/2022 19:06

(@serkanates)
Gönderiler: 1269
Üye

@ibrahimyildiz izlemeniz gereken yolu aktarmış, standart bayi kanallarından bu ürüne ulaşamamanız çok normal. Ancak yurtdışı siparişi ile 4-6 haftalık süreler oluşabilir. Bu tür durumlar için raid setlerinde mutlaka spare disk (en azından bir adet) bırakılmasını tavsiye ediyoruz. Eğer yapınızda spare disk yok ise iki adet sipariş verip bir tanesini arızalanan disk yerine, diğerini de ilgili raid dizesine spare olarak eklemeniz riskinizi önemli ölçüde azaltacaktır. Bazı özel durumlarda uyumlu görünmesine rağmen firmware farkı vb. konulardan gelen diskin sistem tarafından tanınmadığına da şahit olduk. Bu durumda iade yeniden sipariş vb süreçler de devreye girdiğinde süre çok daha uzayabilir. Verdiğim örnek çok ekstra bir durum görünse de başınıza gelmeyeceğinin bir garantisi bulunmuyor. Belki siz sisteminizi zaten risklere karşı güvenli şekilde yapılandırmışsınızdır ama konuya yolu düşen ve sistem yapılandırması eksik olabilecek arkadaşlar için örnek olması amacı ile yazıya aldım.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/06/2022 17:33

Paylaş: