Forum

IBM X SERIES 225 i&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IBM X SERIES 225 için BIGBOY RAM

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,067 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Herkese iyi çalışmalar.

IBM X SERIES 225 için BIGBOY BTS309M2/2G

kodlu ram i bir firma önerdi.

Şu an an makina üzerinde Kingston KTM5037/2G kodlu ram mevcut.

Sunucu üzerinde bulunan 1+1 lik ramlerden 1 i arızalandı. Ram ler ömür boyu garantili.

Kit olarak alındığı için 2 sinide garantiye yollamam lazım.Bu yüzden şu an yeni ram almam gerekiyor.

Uyumlu Kingston Ramler 500 $ ın üstünde.

BigBoy lar ise onların yarı fiyatına mevcut.

Kingston ramlerde garantiden döndükten sonra şayet Bigboy ram alırsam bunlar uyumlu olarak çalışırlar mı?

Bigboy lar hakkında fazla bilgim yok onların performansı hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.

Gönderildi : 24/12/2008 21:13

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Onur .Bey merhaba,

5 tane IBM x225 serverim vardı. Üzerindeki RAM ler orjinal ramlerdi ben bu cihazlara farklı markalarda 3 te bir fiyatına ram aldım ve birlikte kullandım. Sorunsuz çalışmıştı. Ama bu dediğiniz markayı bilmiyorum.

Gönderildi : 24/12/2008 23:37

(@SuatBora)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba,

Bigboy bellekler konusunda daha önce IBM, HP ve Dell serverlarda ve desktoplarda çok kez kullandım ve çevremdekilerede önerdim. X225 için Bigboy'un bellek arama motorundan kotron ettim. Doğru ürün , buradan bakabilirsiniz.

Genel bir bilgi vermek gerekirse Bigboy bellekleri ASNET getiriyor. Özellikle server belleklerinde tercih ediyorum. En önemli sebebi arızalanan Kingstonların değişmesi çok uzun sürebiliyor 2-3 haftayı aşabiliyor. Ancak Bigboy stoklarında tuttukları için değişim çok daha hızlı oluyor.

Performans konusundada bellekler arasında pek bir fark görünmez düşüncesindeyim. Ama kalite açısından bence Kingstondan bile iyi. Kingston Elpida promos vb çipler kullanırken Bigboyda Samsung/Qimonda  en kötü ihtimalle Hynix görürsün (Hynix ki Apple cıların vazgeçilmezidir). O konuda için rahat olsun.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 31/12/2008 02:54

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Cevaplar için teşekkürler.

Bende Asnet'ten BTS309M2/2G kodlu bigboy ram i sipariş etmiştim.

yılbaşından sonra elime ulaşıcak.

sonuç hakkında sizleride bilgilendiririm. 

Gönderildi : 31/12/2008 13:26

Paylaş: