Forum

Ibm System X3400 To...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ibm System X3400 Tower 7976E3G VRM Card problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
563 Görüntüleme
(@KayaKir)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar elimde Ibm System X3400 7976E3G Kasa tipi server var.

X3400 Link : http://www-947.ibm.com/support/entry/portal/docdisplay?lndocid=MIGR-65781

2 adet CPU su var, CPU lar tek tek takıldığında açılış yapıyor.

2 CPU birlikte takılıp VRM card takıldığında sistem açılışı yapmıyor.

Doğal olarak sorunun Voltage Regulator Module kartında olduğunu düşünüyorum kesin emin olursam bir şekilde alternatif VRM Card bulmaya çalışıcam olmazsa ebay.

VRM Card Link : http://www.ebay.com/itm/Brand-New-IBM-xSeries-VRM-Voltage-Regulator-Module-X3650-x3500-x3400-39Y7298-/130892323395?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e79ca5a43

İsteğim ebay aşamasından önce,

1 Elinde IBM-xSeries X3650-x3500-x3400 serisi Dual CPU + VRM ünitesi olan birinin VRM Voltage-Regulator-Module kartımı test etmesi için bana açık adresini iletmesi kargo ile VRM kartı göndereyim.

2 Ben açık adresimi vereyim bana çalışan kartını kargo ile ödemeli göndermesi, aynı gün içinde geri gönderirim.

3 Çalıştığı kesin olan fazla atıl uygun VRM kartı varsa uygun bir ödeme karşılığında bana göndermesi.

Şimdiden teşekkür eder ilgili arkadaşların bir zahmet konuyu esgeçmemelerini dilerim.

Selametle..

Gönderildi : 08/05/2013 06:28

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Piramit bilgisayar ile görüşebilirsiniz.

Gönderildi : 22/05/2013 16:46

(@KayaKir)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

İşin aslı Perpa, Karaköy, Kadıköy yapıp tespit ettiğim SMD elemanları alıp o kartı çalıştırma aşamasındayım bulunduğum yerde o SMD elemanları bulmak imkansız iyice araştırdım sonuç olumsuz, elektronik elemanların tam değerlerini sağlama konusunda da yerli sitelerde malesef tam sonuca ulaşamadım bu da bana şunu gösterdi bu alanda bir web satış sitesi yapıp ürün pörtföyünü geniş tutan ve bu ürünleri Çin'den sağlayan bir yerli site oldukça iyi kazandıracaktır benzer satış siteleri var ama kısıtlı elemanlar sınırlı değer aralıklarında var, yurt dışında sitelerde her elemanı buldum ama kiminden 1 kiminden 5 kiminden 2 tane lazım eleman başı rakamlar çok ucuz kuruş hesabı ama sipariş etmek gümrükten almak vs yada yurt dışındaki birinden ayarlanabilir oda ayrı uğraş sıkıştık kaldık ama ben onu yapıp çalıştırıcam acemiliğime geldi başdan daha derin girseydim olaya belkide sadece sigortalarını kısa devre yapar faaliyete sokabilirdim VRM kartı (thyristor, çeşitli capacitorler vs çalışıyor ama sökerken rahat davrandım yenisini takarım diye öyle davranmamalıydım sökmedende ölçümler sağlıklı değil oda ayrı bir paradox 🙂 ) şunuda belirtmek isterim birçok piko ve nano farad SMD mini kare veya silindir kondansatörler değişik kapasite ve voltaj aralıklarında vs bulunabiliyor yerli sitelerde, bu tür ihtiyaçlar için gözatmanızı dilerim.

Gönderildi : 01/06/2013 20:50

Paylaş: