Forum

IBM x3650 7979 raid...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IBM x3650 7979 raid controller not started

24 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,082 Görüntüleme
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Bu zamana kadar sunucunun kullanımı mecbur ise harici bir raid kart alarak çoktan ayağa kaldırmıştınız bile yorulduğunuza değmez. 🙂

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/05/2013 22:00

(@VeyselER)
Gönderiler: 15
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba İbrahim bey,

uyumlu modeller bulamadık.

firmanızla irtibata geçtim. Fakat elimizde yok dediler.

sizin x3650 7979KGG için önerebileceğiniz uyumlu  raid controller kart varmıdır.?

bir firma şu modeli önerdi ne dersiniz. ? bu kartı bilen arkadaşlardan öneri bekliyorum.

90Y4579   IBM IBM 6Gb SAS Hba

Gönderildi : 22/05/2013 16:57

(@VeyselER)
Gönderiler: 15
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba İbrahim bey, 

tavisye edeceğiniz bir kart varsa..neden olmasın.

çok firmayla görüştüm..sizin firmada dahil olmak üzere..

maalesef çözüm yok..

Gönderildi : 21/09/2013 12:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

"Çözüm üretilemez ve aynı model kart bulunamazsa pci sas/sata yönelik uygun fiyatlı kontroller temin edilerek devam edilebilir."
demişim daha önce servus, enter gibi teknik servislerinden de bulamıyorsanız o dönemin uyumlu bir modelini yapabilecek çok fazla birşeyiniz kalmıyor. Sunucunun uyumluluk listeleri malesef eski. Daha önce eklediğim pdf lerden pci-x, pci slotlarının olduğunu görüyorum desktop çözümler için de kullanılan SATA/SAS 4 port vs raid kontrolcülerden satın alıp deneyin isterseniz. Yada LSI gibi markalar ile çözüm ortaklarından, 2nci el sitelerden en uygun gördüğünüz disk sayısına göre raid kartı alıp denemeniz lazım. Uyumluluk ile ilgili garanti vermem yalnız illaki bu sunucuyu ayağa kaldırmak istiyor çöp olmasını istemiyorsanız al dene yapmanız lazım.
böyle birçok çözüm olabilir.
http://www.pc-pitstop.com/sas_controllers/
http://www.netsiparis.com/highpoint-rr2640x1-sas-sata-pci-x-raid0-1-5-10_p11052952001
denenebilecek örnek.
Yalnız unutmayın bu sunucuya 1x, 4x PCI Express, tam boy PCI kart takabilirsiniz sadece.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/09/2013 16:09

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

İbm in web sitesinden ilgili modeli yazıp frmware/bios/baseboard gibi güncelleştirmelerin bulunduğu express pack şeklinde bir güncel ibm kurulum paketi indirip cd ye çekip sisteminizi bu cd ile açıp anakartınızı biosunuzu güncelleyin öncelikle daha sonra tekrar sisteminizi açmayı deneyebilirisniz.

Gönderildi : 04/12/2013 17:56

Sayfa 2 / 2
Paylaş: