Forum

Ibm 7945 kurulum so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ibm 7945 kurulum sorunu

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
637 Görüntüleme
(@HakanOZTURK)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

öncelikle tüm üstadlarına iyi akşamlar dilerim.

şu anda bm 7945 kg3 modelinde sunucuya işletim sistemi kurulumu yapmam gerekli. sunucu üzerinde 3 adet harddisk mevcut ve raid 5 yapılmış halde. işletim sistemi kurulumunda şu hatayı alıyorum.

"windows cannot be installed to this disk. the selected disk is of the GPT partition style."

elimde sunucuya ait hiç bir cd ve döküman bulunmamakta.sunucu IBM System x3650 M3 diye geçmekte

yardımlarınızı bekliyorum 

Gönderildi : 23/04/2012 22:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba kurulumu ibm ile gelen media ilemi başlatıyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/04/2012 23:02

(@HakanOZTURK)
Eminent Member
Konu başlatıcı

malesef elimde ürünle ilgili hiçbir media yok.

yeniden lisanslama yapılmakta elimde sadece server 2008 r2 dvdsi mevcut 

Gönderildi : 23/04/2012 23:35

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

ibm uxspi programını download edip istediginiz model'in ilgili driverlarını içeren bir booteble cd oluşturabilirsiniz.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/04/2012 00:14

(@HakanOZTURK)
Eminent Member
Konu başlatıcı

recep hocam ilginize çok teşekkür ederim. bende Ibm resmi sitesinden serverguide boot cd sini indirdim. onunla boot edip kuruluma başladı. ancak en büyük korkum harddisklerin içersindeki verilere bişey olması. bölüm oluştururken tüm sürücüleri sil seçeneğini seçmedim ancak halen içimde bi korku var acıkcası.

Gönderildi : 24/04/2012 00:18

(@HakanOZTURK)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Clear all hard disk driver  seçeneğini secmediğim halde verilerim silindi hocalarım yardım edin 

Gönderildi : 24/04/2012 01:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba, nasıl bir işlem yaptınız, Elinizde yedek yokmu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/04/2012 13:33

(@selcukhuner)
Gönderiler: 208
Reputable Member

Clear all hard disk driver  seçeneğini secmediğim halde verilerim silindi hocalarım yardım edin 

Server Guide ile kurulum yaparsanız verileri silersiniz.

Server Guide ilk kurulum içindir.

Eğerki recovery işlemi yapmak istiyorsanız guide ile olmaz.

Datalarınızın durumu nedir ?

Gönderildi : 24/04/2012 17:00

(@HakanOZTURK)
Eminent Member
Konu başlatıcı

selçuk hocam keşke bunu baştan söylemiş olsaydınız.  daha önce aldığımız backuplar sayesinde iki haftaya kadar dönebildim. iki haftalık kayıbımız oldu sadece 

Gönderildi : 25/04/2012 02:03

(@selcukhuner)
Gönderiler: 208
Reputable Member

selçuk hocam keşke bunu baştan söylemiş olsaydınız.  daha önce aldığımız backuplar sayesinde geçen haftaya kadar dönebildim. bir haftalık kayıbımız oldu sadece 

Geçmiş olsun. Böyle bir durum herzaman ciddi sıkıntılar yaratır.

Bazen profesyönel destek almak gerekiyor böyle durumlarda.

Gönderildi : 25/04/2012 04:07

Paylaş: