Forum

IBM x225 SCSI Probl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IBM x225 SCSI Problem: Defunct

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
509 Görüntüleme
(@BaranSEZGiN)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. Raid 1.0 sistemi kullanmaktayım. Disklerden 0 (Yedekleyen) olan disk offline oluyor. Raid managerdan kontrol ettiğim zaman durumu defunct gözüküyor. Turuncu led yanıyor. Disk uçtu ama raid yapılandırılmasını silip baştan kurmayı düşünüyorum. Windows'a geçtiği zaman 0 konumundaki disk okuma yazma işlemi yapmıyor.Diskten zaten ses geliyordu okuma yazma yapınca. Arkadaşlar sizden isteğim bu diski nasıl kurtarabilirim ? Hekese iyi geceler.

Gönderildi : 17/04/2012 03:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Turuncu ledli diski çalışırken söküp 10 saniye bekledikten sonra takarmısınız. Sonra raid manager üzerinden mount etmeye çalışıyormu göz atarmısınız? Zaten bu arada yeşil yanıp sönmesi gerekir bu durum gerçekleşmiyor yine muhtemelen diskinizde sorun olma ihtimali yüksektir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/04/2012 12:28

(@BaranSEZGiN)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkürler. Şirkete geçer geçmez ilk yapacağım iş bu olacaktır.

Gönderildi : 18/04/2012 17:04

Paylaş: