Forum

ibm x235 server'da ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ibm x235 server'da disk I/0 error

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
583 Görüntüleme
(@okantekinsen)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba;

bende İbm server var, uzun zaman kullanılmamış bir server, kurulumda disk I/0 error:status=00002000 hatası veriyor.

diğer sorun ise kasa üzerinde ünlem işareti çıkıyor

Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Hardikleri yer değiştirmişler ondan mı kaynaklanıyor acaba

Gönderildi : 28/03/2012 02:41

(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member

Merhaba, Diskler eğer raid yapısı var ve yer değiştirmiş iseniz diskler tekrar ayar yapmanızı isteyecektir. Create array oluşturmanız gerekir fakat önemli olan burada disktei bilgileriniz ne kadar önemli bu işlemler sonrasında bilgilere erişim olmayacaktır. Ön Panelde Led ekranda hangi uyarılar yanıyor Bilgiler önemli mi be sunucu bios ve donanım update ne durumdan

kolay gelsin 

Gönderildi : 28/03/2012 02:59

(@okantekinsen)
Active Member
Konu başlatıcı

bilgiler yok , sarı ünlem işareti var ön panelde, yönlendirme yapılabilirse sorunu çözerim

Gönderildi : 28/03/2012 03:05

(@mehmet.demir52)
Reputable Member

Merhaba, Sarı Ünlem yanan yerde Harfler ile ifade edilen kısım olmalı hangi kısımda yanıyor ve hangi harfler anakart açıyor sanır isem görüntü var mı sunucuda üzerine kart ilavesi mi yaptınız 

kolay gelsin 

Gönderildi : 28/03/2012 11:57

(@okantekinsen)
Active Member
Konu başlatıcı

sarı ünlemde herhangi bir harf yok,  kart ilavesi yapmadım fakat raid kartın yerini değiştirdim

Gönderildi : 02/04/2012 01:53

(@mehmet.demir52)
Reputable Member

Merhaba, kartı aynı yere taktığınız da sorun düzeldi mi yoksa devam ediyor mu yoksa donanım update full yapmanızı öneririm genelde bu sorunların çözümğ bu şekilde olmakta

kolay gelsin

Gönderildi : 02/04/2012 02:01

(@okantekinsen)
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba;

aynı yere taktım şuan f2den f12'ye kadar alt tarafta yazılar var ve labirent şeklinde birşeyler oluyor, ne yapmayalım? (çok teşekkür bu arada ilgine)

Gönderildi : 02/04/2012 02:12

Paylaş: