Forum

X3650 M3 Server Ram...

Bildirimler
Hepsini Temizle

X3650 M3 Server Ram Tanıtma İşlemi

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
765 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Öncelikle server ilk aldığımda tek ram arızalıydı sonrasında yeni geldi aylar sonra arızadan ve sıfır olarak bende actım ve slota taktım ama actığımda sistem on tanımıyor ön panelden hata veriyor 1 - 2 - 3 doluydu bende bunu 4 taktım ama şimdi bunu nasıl tanıtabilirim, bu konuda yardımcı olursanız gerçekten çok memnun olurum IBM arıyorum gündüz destek gece yok diyor burası hastane nasıl olursa gündüz kapatırım içe saçmalıyorlar valla ilginize ve yardımlarınıza şimdiden teşekkürler dilerim. 

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 07/12/2011 01:10

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba;

Muhtemelen dikkat etmişsinizdir, ancak ilk aklıma gelen Ram dizilimi oldu. Sunucunun üst kapağını kaldırdığınızda, Ram'lerin takılması gereken slotları ve dizilimi gösteren bir şema olması lazımdır. Ram ilave ederken bu şemaya uygun hareket etmişsinizdir,  ama yine de hatırlatmak istedim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 07/12/2011 01:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

İlginize teşekkürler ama dikkat ettim ama yinede sonuç alamadım ondan dolayı zorlandım bayağı bir 1 saattir uğraştım belki hızlı çözüme buradan ulaşır da biraz uyurum diye 🙂 yinede teşekkürler

Gönderildi : 07/12/2011 01:36

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Şimdi ram tarafını hallettim ama şöyle bir sorunumuz var öndeki uyarı panelinde ki LOG - CNFG - MEM ışıkları hala yanıyor bunları nasıl yok ederiz bu konuda son bir yardım rica ediyorum bunlarıda kaldırırsam 16 Gb ram olarak yoluma devam edicem...

Gönderildi : 07/12/2011 01:52

(@serkanates)
Gönderiler: 1274
Üye

Tolga bey'in de dediği gibi ram dizilimi önemlidir. Daha net yardımcı olabilmek için ışıkların yanmasının nedenine ihtiyacımız var. BMC konsolundan hata loglarını inceleyin. Sunucunuz garanti kapsamında ise 
444 0 426 (444 0 IBM) telefonundan destek alabilirsiniz.

Gönderildi : 18/12/2011 00:13

(@gokhanvarol)
Gönderiler: 76
Estimable Member

Merhaba,

Büyük bir ihtimal DSA logları dolmuş ve bu yüzden bu hataları veriyor olabilir.F1 ile biosa girdikten sonra system settings kısmında log ile lgili kısım göreceksiniz burdan logları temizlersenz büyük bir ihtimal sorununuz düzelecektir.

Gönderildi : 18/12/2011 23:54

Paylaş: