Forum

Lenovo Laptop MAvi ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lenovo Laptop MAvi Ekran

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
465 Görüntüleme
(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Lenovo N3000 T7100 modelli bir laptopum var. Üzerinde 1 gb orjinal rami + 1 gb kingston ram var. Makinamda arada sırada Windows açıldıktan sonra mavi hata ekranı geliyor. Hata kodu STOP: 0x0000007F Acaba sonradan aldığım ramde uyuşmazlık mı var diye düşündüm rami söktüm tekrar çalıştırdım yine aynı hata. Sistem geri yükleme yaptım, yine aynı hata. Çok ilginçtir hata olmadan önce hergün kullanıyordum dah asonra yoğunluk sebebi ile 3-4 gün kullanmadım. Dün laptopu açtığımda böyle bir hata ile karşılaştım. Acaba makinanın gerçek problemi sizce nedir?

Gönderildi : 04/06/2008 12:45

(@onurcan)
Gönderiler: 156
Estimable Member

Merhaba

http://support.microsoft.com/kb/137539

linki incelermisiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 04/06/2008 12:58

(@atillaturkan)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Selam

Ram bellerklerin mhz değerleri birbirleri ile aynımı? Örneğin biri 667 mhz diğeri 800 mhz ise her ikiside birbirini aynı mhz de çalışmaya zorlar bu durumda böyle bir hata ile karşılaşmanız mümkün. Son taktığınız ram i çıkartıp deneyin, sistem aynı hata uyarısını vermez ise belleğinizi laptopunuzla üzerinde gelen ram belleğin aynı özelliklilere sahip olanı ile değiştirin. Ama size tavsiyem yinde servise götürmenizdir. İşletim sisteminizde olası hata nedeni ile sistem dosylarınızda zarar görmüş olabilir ve bu fiziksel hatayı düzeltseniz bile tekrar aynı hataları alabilirsiniz. saygılar.

Gönderildi : 04/06/2008 13:00

(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam

Ram bellerklerin mhz değerleri birbirleri ile aynımı? Örneğin biri 667 mhz diğeri 800 mhz ise her ikiside birbirini aynı mhz de çalışmaya zorlar bu durumda böyle bir hata ile karşılaşmanız mümkün. Son taktığınız ram i çıkartıp deneyin, sistem aynı hata uyarısını vermez ise belleğinizi laptopunuzla üzerinde gelen ram belleğin aynı özelliklilere sahip olanı ile değiştirin. Ama size tavsiyem yinde servise götürmenizdir. İşletim sisteminizde olası hata nedeni ile sistem dosylarınızda zarar görmüş olabilir ve bu fiziksel hatayı düzeltseniz bile tekrar aynı hataları alabilirsiniz. saygılar.

mhz değerleri aynı. Son rami çıkartıp denedim yine hata verdi.

Gönderildi : 04/06/2008 13:26

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Elinizde başka ram varsa deneyiniz ram slotlarında sorun olabilir servise göstermenizde fayda var..

Gönderildi : 04/06/2008 13:41

Paylaş: