Forum

x346 EAY RAM DESTEĞ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

x346 EAY RAM DESTEĞİ

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
478 Görüntüleme
(@yucel)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

x346 EAY serverımızın özelliklerinde 16 GB ram desteği görünüyor.

2 GB X 8 adet ram takdığımızda bilgisayar hiç açılmıyor. Ram özellikleri aynı. Bilgisayar ile uyumlu Kingston ramlar var.

2 GB x 4 AD takıldığında 8 gb ram görünüyor. İşletim sistemi 2008 64 bit fakat buraya gelmeden sorunum var. İlk ekranda ram leri göremiyoruz hata vererek açıkmıyor.

Yapılması gereken bi ayar yada güncelleme mi vardır.

Yardımlar için Teşekkürler.

Gönderildi : 24/11/2009 15:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Konu ile ilgili oalrak IBM destek hattı ile görüşünüz.

+90 212 444 0 426  kısmından server destek nosunu tuşlayın.

Bu tarz ürünlerin stabil çalışması için genelde orjinal ürün kullanamanız gerekir.

ıbm makinede  kingston ne kadar verimli olur bilinmez ama hp destek hattı size kesin yardımcı olacaktır.

Konu ile ilgili geri bildirim yaparsanız sevinirim.Teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/11/2009 16:18

(@boraergul)
Gönderiler: 3
New Member

2 GB X 8 adet ram takdığımızda bilgisayar hiç açılmıyor. Ram özellikleri aynı. Bilgisayar ile uyumlu Kingston ramlar var.

2 GB x 4 AD takıldığında 8 gb ram görünüyor. İşletim sistemi 2008 64 bit fakat buraya gelmeden sorunum var. İlk ekranda ram leri göremiyoruz hata vererek açıkmıyor.

Merhaba,

Elinizdeki belleklerin kodlarını gönderebilirseniz daha detaylı bilgi verebilirim. Bir ihtimal yaşanan problem elinizdeki 2 GB modüllerin Dual rank olmasından kaynaklanıyor olabilir. X346 bellekler için maksimum 8 rank destekler. Yani dual rank olan en fazla 4 adet belleği adresleyecektir. 16 GB çıkabilmek için 2 GB Single rank modüllere ya da 2x2GB Single rank kitlere ihtiyacınız var. Aşağıdaki linkte uyumlu ürünleri görebilirsiniz.

http://www.rambul.com/v1/configurator/index.php?type=detailSystem&systems=3015&Result=Ara

Orijnal ürün konusunda HP ya da IBM  kendisi bir bellek üreticisi değildir. Farklı zamanlarda farklı üreticilerden ürünleri satın alarak kullanır. IBM dışındaki markalar da (örn: Kingston / Bigboy) HP ile %100 uyumlu ürünler sağlayabilmektedir.

İyi günler.

Gönderildi : 15/01/2010 13:29

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Elinizdeki belleklerin kodlarını gönderebilirseniz daha detaylı bilgi verebilirim. Bir ihtimal yaşanan problem elinizdeki 2 GB modüllerin Dual rank olmasından kaynaklanıyor olabilir. X346 bellekler için maksimum 8 rank destekler. Yani dual rank olan en fazla 4 adet belleği adresleyecektir. 16 GB çıkabilmek için 2 GB Single rank modüllere ya da 2x2GB Single rank kitlere ihtiyacınız var. Aşağıdaki linkte uyumlu ürünleri görebilirsiniz.

http://www.rambul.com/v1/configurator/index.php?type=detailSystem&systems=3015&Result=Ara

Orijnal ürün konusunda HP ya da IBM  kendisi bir bellek üreticisi değildir. Farklı zamanlarda farklı üreticilerden ürünleri satın alarak kullanır. IBM dışındaki markalar da (örn: Kingston / Bigboy) HP ile %100 uyumlu ürünler sağlayabilmektedir.

İyi günler.

Merhaba

IBM bellek üreticisi değildir ancak, Samsung ve Hynix firmaları IBM sunucular için özel olarak bellek üretirler. Belirtmemizde fayda var. Kingston marka belleklerde IBM sunucularda çalışabilir, ancak %100 uyumlu olmadığı için performans anlamında ciddi sıkıntılar yaşatabilir.

Gönderildi : 21/01/2010 13:55

Paylaş: