Forum

SystemX 3650 M2 794...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SystemX 3650 M2 7947

6 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

Serverim yeni geldi. Sistem kuracağım daha önce kurduğum X3400 ler gibi OS intallion CD çıkmadı içinden.  Raid'i nasıl yapılandıracağım sistemi nasıl kuracağım yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 07/11/2009 13:05

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

IBM firmasının yeni almış olduğu karar gereği Artık yeni Server,Storage,SW vb.. bütün ekipmanların içerisinden CD ve benzeri bir kaynak çıkmamaktadır.

Bunun iki nedeni Bulunmaktadır ;

1. IBM in başlatmış olduğu Green IT Projesi kapsamında, üretilen her bir ürünün dünyamız üzerinde ki kaynakların yok olmasına bir etken olduğu düşünülerek alınmış bir karardır. bu nedenden ötürü CD vb.. kaynaklar artık yeni kutular içinden çıkmamaktadır. Yeni alınan ürünlerin ilgili Cd vb.. kaynaklarını IBM sitesinden download edebilirsiniz. (microsoft'a benzer bir uygulamayı 1 sene önce başlatmış ve kurulum dosyalarını OPEN sitesi üzerinden indirmeye teşvik etmiştir.)

2. ikinci neden ise bilindiği üzere her bir ürün üretilmiş olduğu tarihten sonra belirli bir süre depolarda-stoklarda kalmaktadır. Bu noktalarda bekleyen ürünlerin üzerinde yüklü bulunan firmware versiyonu, Bıos versiyonları güncel olmama ve bu güncel olmayan yazılımlardan kaynaklı hataları en az seviyeye düşürmek için en güncel sürümü IBM 'in sitesinden indirmeye zorlamakta ve hata şansını sıfıra indirmeyi ön görmektedirler.

Gönderildi : 07/11/2009 16:15

(@icagzay)
Gönderiler: 2
New Member

ibm x3650 m2 server aldık forumdada belirttiğiniz gibi ibm sitesinden indirip kurmaya başladık fakat kurarken diskler raid sata driver istiyor galiba bunu nasıl geçebilirim

Gönderildi : 24/11/2009 17:21

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

neyi ibm sitesinden indirip kurdunuz?

IBM Download center da makinenin type numarasını yazdıktan sonra ServerGuide yazılımını indirip cd ye yzın bu cd ile boot ederek raid kurulumunu ve ardından işletim sistemini yükleyebilirsiniz.

Gönderildi : 02/12/2009 17:25

(@ErcanSahin)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Merhaba,

Eğer ki Linux veya VMware yükleyecekseniz Bios ekranında CTRL H ile Webbiosa (herhal ismi buydu) girip  oradan raid yapabilirsiniz veya Biosa girip oradan da raid yapma imkanınız var.

Gönderildi : 27/01/2010 12:05

(@mustafaulker)
Gönderiler: 2
New Member

Mrhb lar siteye yeni katıldım

benimde sorunum  SystemX 3650 M2 7947 raid sorunu server guide cd indirdim kurdum fakat bu şekildede kurulum gercekleşmiyor

vermiş oldugu hataları ibm bildirdim gönderin bakalım dedi[:(] benimde zamanım yok ben buna raid kart driverlarını nlite yardımı ile gömdüm fakat sistem kurarken dosya hatası diyor entegre yapmıs oldugum driverlar yüzünden olsa gerek her konuya acıklık getiriliyor burda benim konumada acıklık getirilirse co sevinirim arkadasların

Gönderildi : 17/05/2010 03:03

Paylaş: