Forum

IBM x225 Raid 5i ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IBM x225 Raid 5i hatası

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
417 Görüntüleme
(@MehmetKusdogan)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.. son iki üç gündür serverda tuhaf şeyler oluyor.. şöyleki.. restart ettiğimde windows un başlangıç ekranı geliyor.. alttaki bar dönerken bir noktada donuyor ve tekrar baştan başlıyor.. bu kez ilk ekranda "Server RAIND 5i Slot4 : Status Not Responding porperly  error code 2500" mesajı veriyor ve devam etmiyor.. ancak sistemi power düğmesinden kapatırsam windows teniden başlıyor. bu nerdeyse her yeni restart ettiğimde oluyor.

https://www-947.ibm.com/systems/support/supportsite.wss/docdisplay?lndocid=MIGR-53046&brandind=5000008

bu adresten 1 nolu diskin iso dosyasını indirip cd ye yazdım ve serverda firmware update yaptım.. sorun düzelmedi.. bu durumda sorun Raid kartından mı.. disklerden bir yada birkaçındaki sorundan mı yoksa windows tanmı?

çözüm yollarınızı bekliyorum.. teşekkürler. 

Gönderildi : 04/09/2009 12:56

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Sanırsam RAID kontrol kartında bir sorun var.Bunun için benim tavsiyem kart üzerindeki  bataryayı al.tek sistemi açmaya çalış.olmazsa IBM servisle görüşmen olacaktır.

Gönderildi : 04/09/2009 13:06

(@MehmetKusdogan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

dediğiniz gibi dün kartı çıkardığımda raid kartının üzerindeki pil şişmiş ve çatlamıştı.. önce onu bir değiştireyim o halde.

Gönderildi : 04/09/2009 13:52

(@MehmetKusdogan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Az önce bir firmadan Raid 6i kart geldi.. onu takıp denedik fakat bir türlü sistemdeki diskleri tanımadı.. sizin dediğiniz şumu.. kullandığım raid kartın üzerindeki pili söküp o şekilde mi kullanmalıyım?

bunun bir zararı olmaz mı 

Gönderildi : 04/09/2009 20:11

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

evet dediğiniz gibi.

Saygılar,

Gönderildi : 04/09/2009 20:17

Paylaş: