Forum

Web Browser'da Şifr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Web Browser'da Şifreleri Saklamak Ne Kadar Güvenli?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@OktayBOZDEMiR)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kurumlarda web browser'larda şifreleri saklamak güvenli olmadığı için bazı kurumlar buna izin vermiyor.

Ev kullanıcıları için web browser'larda şifreleri saklamaları ne kadar güvenli?

Web sitelerinde ortak şifre kullanmak sakıncalı, her site için farklı şifre ile kayıt olunca, bu şifreleri ezberlemekte imkansız. Bu durumda 3party (örneğin Norton 360 password gibi) bir uygulamamı kullanmak gerekiyor? Yada şifreleri excel dosyasında mı tutmak gerekiyor?

Gönderildi : 03/08/2023 14:02

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Şuan sonsuz güvenilir bir platform yok, bu işte ki 3rd uygulamalar ve browser'lar sürekli saldırı hedefinde epeydir ve aralarda açıkları ortaya çıkıyor. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/08/2023 20:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Bu sizin güvenlik seviyeniz ile ilgili aslında, yani şirketler buna izin vermiyor çünkü kayıpları milyonlar olabiliyor, eğer sizin içinde kayıplar bu kadar büyük ise sizinde kullanmıyor olmanız gerekli. Özetle para çokomel ilişkisi aslında, misal benim birden çok bilgisayarım var, oyun bilgisayarımdan hiç bir kurum şirket kaynağına erişimim yok, sadece oyun oynuyorum, öyle düşünebilirsin, orada genelde steams vb hesaplarım ve ayrı şifreler var, orada kullanıyorum, ama onun yanında şirket bilgisayarında kullanmıyorum, hayatım zorlaşıyor mu? Evet, bazen ortak şifreler kullanıp daha riskli bir duruma düşüyor mu? Yine evet ama MFA ile bu riski bir nebze düşürüyorum. Özetle en güzeli kullanmıyor olmanız ama sonuçta bu iş için ücret isteyen kurumsal pek çok password store platformunun bile hacklendiği düşünürlü ise bence en azından kritik hesapları tutmayın derim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/08/2023 09:51

Paylaş: