Forum

Veeam Backup'a alte...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Veeam Backup'a alternatif?

5 Yazılar
3 Üyeler
1 Likes
695 Görüntüleme
(@serdark54)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba, çalışmakta olduğum yerde  WS 2019 mevcut ve sanallaştırma kullanmaktayım. Windows esxi üzerinde 4 adet sanal sunucum mevcut. Şuan da yedekleme olarak 2 yıldır Veeam backup replication kullanmaktayız lisanslı olarak. Lisans bitimine 2 gün kaldı ve yenileyip yenilememe konusunda kararsızım. Her sunucu için Veeam backup ücretsiz olan versiyonu kullanmayı düşünüyorum sizlerin de bu konuda görüşünü almak istiyorum, cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 29/05/2023 20:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, eğer yeterli eforunuz var yani zamanınız tabi ki ücretsiz olan sürümü kullanabilirsiniz. Sonuçta temel fark birisinde merkezi yönetim ,yedekleme, yedekten dönme gibi özellikler var, diğeri tek tek çalışıyorsunuz ve sunucuların içerisinden yedek alıyor esx konsolundan değil.

Ama 4 sunucu için imkanınız yok ise bunu deneyebilirsiniz. Hayır bütçeniz var ise bence gerek yok mevcut sistemi devam ettirebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/05/2023 20:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Bu arada yine ücretsiz alternatif ürünlerde bakabilirsiniz, sonuçta 4 sunucu için herkes bütçe ayıramayabilir.

Proxmox Backup

IDrive

AOMEI Backupper

UrBackup

Deneyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/05/2023 20:48

(@serdark54)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam Veeam Backup & Replication Community Edition versiyonunu kullanmayı düşünüyorum. Aslında zamanım hiç yok hatta -ye bile düşerim tek tek yedekleme yöntemine gidersem ama yine de alternatifleri merak ettiğim için konuyu açtım. Eski konularda bu bahsettiğim topluluk versiyonu sanırım kullandığım versiyona hemen hemen yakın galiba.

Gönderildi : 29/05/2023 21:31

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

https://www.veeam.com/veeam_data_platform_feature_comparison_ds.pdf

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/05/2023 00:25
Murat ACINCI reacted

Paylaş: