Forum

Veeam Backup lokal ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veeam Backup lokal admin sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
375 Görüntüleme
(@cimmerian)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

evdeki laptopların (workgroup) backupını almak için kendi laptopuma Veeam B&R kurdum. 2 laptopun backupı alınıyor ancak  1 tanesine ulaşamıyorum, kullanıcı ve passwordu kabul etmiyor. Bu laptopa microsoft accountu ile giriş yapılıyor ve admin grubuna üye. Yeni bir lokal kullanıcı ekledim. Onu kabul etti fakat şuan kullanılan microsoft accountunu kabul etmiyor. Laptopun Admin$ sharei açık.

Konuyla ilgili paylaşımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/12/2023 18:19

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

O kullanıcı için bir yerel hesap oluşturup ayar, veri ve uygulamalarını taşıyın, sonra yerel hesaba veeam agent tekrar kurun ve backup deneyin.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/12/2023 20:27

(@cimmerian)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba İbrahim bey, yeni bir kullanıcı oluşturdum ancak dosya ve app leri taşımadan nasıl yapabilirimin derdindeyim. Son adım onu yapacağım. Teşekkürler. Sonuca ulaşınca paylaşacağım.

Gönderildi : 31/12/2023 17:27

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Muhtemelen boşuna vakit kaybetmiş olursunuz Sebeplerini buradan anlatmak uzun iş o yüzden uygulayın bitsin gitsin

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/12/2023 17:59

(@cimmerian)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Microsoft accountu ile malesef backup alamadım. Tek çözüm kalıyor Locak admin hesabıyla almak.

Konu çözüldü Teşekkür ederim İbrahim bey.

Gönderildi : 09/01/2024 21:33

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Belirtmiştim uğraşmayın diye 🙂
Geri dönüş için teşekkürler.

Gönderildi : 09/01/2024 22:16

Paylaş: