Forum

Veeam Backup

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Veeam Backup

4 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
1,703 Görüntüleme
(@bymurat)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle herkese selamlar 15 gün önce bir adet fiziksel sunucu kurdum üzerine de hyper-v içerisine 3 adet sanal sunucu kurdum yazılımlar server 2019 standart daha sonra bunlar nasıl yedeklenir diye düşünmeye başlayınca Veeam Backup & Replication Community Edition ile karşılaştım programı kurdum 1 haftadır hyper-v sunucuların yedeklerini alıyor herhangi bir lisans almadık sitesinde de TÜM iş yükleri için ÜCRETSİZ yedekleme ve kurtarma yazılımı yazıyor ( https://www.veeam.com/tr/virtual-machine-backup-solution-free.html?ad=menu-products ) bu program benden ileride lisans almamı istermi hyper-v yedekleme bu program ile sağlıklı olur mu? Bir diğer sorum ise Veeam Agent for Microsoft windows free yazılımı ( https://www.veeam.com/tr/windows-endpoint-server-backup-free.html ) bu yazılımı server 2019 üzerine kurdum çalıştı bu yazılım ile fiziksel sunucu yedeklenir mi? hyper-v üzerinde kurulu server 2019 un içerisine bu yazılım kurup yedek aldım sizce bu yedekleme sağlıklı olur mu ve çalışır mı cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 12/12/2020 16:32

(@muratacinci)
Gönderiler: 36
Eminent Member

Merhaba

Oncelikle dogru urunu tercih ettiginiz icin kutlarim 😉

VMware/Hyper-V/AHV sanal sunucularinizi, NAS/Dosya Paylasim ve Sunucularinizi, Windows/Linux yuklu Fiziksel SUnucularinizi, ve kisisel bilgisayarlarinizi Veeam ile guvenle yedekleyebilir ve yedekten farkli ve esnek modellerle geri donebilirsiniz (sunucunun tamami (farkli bir donanima - fizikselden sanala - hyper-v'den vmwre'a - fizikselden azure veya AWS'e - Hyper-V'den Azure vyea AWS'e)
Ya da icerisinden bir dosya veya uygulama ogesi (mail, db, tablo, AD ITem vb) kurtarabilirsiniz.

Community Edition - 10 VM veya fiziksel sunucuya kadar kullanilabilen bir lisanstir. Toplam 10 adeti (mix yapabilirsiniz 6 VM, 4 fiziksel gibi)  gecmediginiz surece kimse sizden bugun-yarin -2 yil sonra lisans talep etmez. 12 sene once cikarttigimiz free urunumuz hala free 🙂

COmmunity Edition = Veeam Standart Edition ozelliklerine sahiptir ve 10 sunucu limiti vardir. 

Farklari bu linkte bulabilirsiniz.
Ama yukarida bahsettigim temel yedekleme ve yedekten geri donme ihtiyaclarini karsilar.

Sorunsuz gunlerde kullanin.

Murat ACINCI

Principal PreSales Consultant
Veeam Software, Middle East
+90 532 448 03 28 (TR)
+971 52 76 77 789 (UAE)

Gönderildi : 13/12/2020 14:29
Murat and Murat reacted

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

Murat Bey Merhaba ;

Sanalda sql serverımız var bu sunucuyu Community Edition - 10  ile bakup alıp başka bir noktaya replica edip istediğimiz zaman fail over durumunda manuel ayağa kaldırabiliyoruz muyuz ?

İstediğimiz bir zamandaki backupu  istediğimiz zaman açıp içinden data alıp kullanabilir miyiz Community Edition da ?(5 ay önceki backup örneğin).

Community Edition - 10  ile Veeam Explorer for Microsoft SQL Server ürünleri arasındaki fark tablo bazında recoveryler yapması mı en belirgin fark ?

Tablo recovery yapmayacaksam Sql olan sanal sunucuyu Community Edition yedekleye bilir ve replica edebilir miyim ?

Yoksa sql için diğer ürünü mü almak gerek ?

Gönderildi : 13/12/2020 17:22

(@bymurat)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

@muratacinci cevabınız ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim 🙂 bundan sonra veeam ürünlerini kullanmaya ve tavsiye etmeye devam edeceğim. 

Gönderildi : 14/12/2020 00:15

Paylaş: