Forum

Qnap Uzaktan Dosya ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Qnap Uzaktan Dosya Paylaşımı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
4,167 Görüntüleme
(@furkankaragoz)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sunucuma vpn ile bağlanıp aynı ağda oluyorum ve klasör ve dosya paylaşımını yapabiliyorum.

Amacım qnap ile vpnsiz bir şekilde gerekli ayarlamalarla şirket dışındaki kullanıcılarım için dosya ve klasör paylaşımı yapabilir miyim?

Gönderildi : 23/11/2019 13:15

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Selamlar,

QNAP App Center da bulunan owncloud ile bunu zahmetsizce yapabilirsiniz. Normal şartlarda Qnap cihazını dış erişeme açarakta bu yapılabilir fakat güvenlik ihlalleri çıkabilir. Cihaz üzerine owncloud kurarak istediğini gerçekleştirmeniz daha iyi olacaktır. Owncloud kurulduktan sonra tek yapmanız gereken ilgili portu dışarıdan içeriye yönlendirmek.

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/11/2019 15:54

(@furkankaragoz)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @bugraparlayan

Selamlar,

QNAP App Center da bulunan owncloud ile bunu zahmetsizce yapabilirsiniz. Normal şartlarda Qnap cihazını dış erişeme açarakta bu yapılabilir fakat güvenlik ihlalleri çıkabilir. Cihaz üzerine owncloud kurarak istediğini gerçekleştirmeniz daha iyi olacaktır. Owncloud kurulduktan sonra tek yapmanız gereken ilgili portu dışarıdan içeriye yönlendirmek.

Merhabalar,

Owncloud  google drive mantığında çalışıyor anladığım kadarıyla yani girdiği zaman değişen dosyalar tekrar download edilmesi gerekiyor. Bu istemediğim bi durum. Amacım dışarıdaki client şirketteki ağda olması ve ortak klasörlere erişmesi

Gönderildi : 26/11/2019 14:24

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Eğer VPN yapmadan gelmek istiyorsanız ki bu güvenlik sebebinden dolayı tavsiye edilmez. Erişiceğiniz klasörler hangi ip adresindeyse buraya 139 ve 445 portlarını nat yapmanız. Qnap da klasör olacaksa nat qnap ip adresine yapılacak. Bu sayede ip üzerinden smb/cıfs protokolü ile paylaşımlara gidebilirsiniz.  

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/11/2019 16:35

Paylaş: