Forum

OpManager 'da takib...

Bildirimler
Hepsini Temizle

OpManager 'da takibi yapılan pc yeniden başlatıldığında mail atmama sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
701 Görüntüleme
(@tuncaypolat)
Gönderiler: 169
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Deneme amaçlı opmanager kurdum ve bazı bilgisayarlarımızı program tarafından takibe aldım. CPU, RAM gibi durum bilgilerini alıyorum sorun yok. Ama bilgisayarı yeniden başlattığım da, opmanager bana bilgi maili atmıyor. 

Notifications bölümünden yeni bir mail profili oluşturdum, hatta kriterler den (yani Send Email - Choose the criteria bölümünden) tüm kriterleri aktif ettim. Test maili gönderiyor. Fakat bilgisayar yeniden başlatıldı bilgisini mail olarak atmıyor. Sadece Opmanager ekranında alarm durumu olarak (event alarm olarak) gösterip gidiyor. Ben istiyorum ki; bilgisayar kapandığında anlık hemen mail atsın ve tekrar bağlantı sağladığında tekrar ikinci mail bilgisini atsın. Normalde pc uzun süreli kapalı olduğunda sanırım ulaşılamadığı bilgisini atıyor mail olarak. Ama bana anlık bilgi maili atsın istiyorum. Bu mümkün mü? Solarwinds kullanıyorduk bundan önce ve bu işlemi çokta güzel yapıyordu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 13/01/2021 17:06

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

https://www.manageengine.com/network-monitoring/help/add-workflow.html

Ürünü bilmiyorum ama sanırım bu şekilde workflow oluşturmanız gerekiyor send email biçiminde.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/01/2021 22:27

Paylaş: