Forum

MremoteNG Alternati...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] MremoteNG Alternatif Öneri

hakkı bulut
(@hakkibulut)
Üye

Merhaba,

Windows ve linux serverlara ayrıca da clientlere bağlantı için MremoteNG kullanıyoruz. Bunun artısı tüm bağlantıları istediğimiz gibi klasörleyerek kullanım kolaylığını sağlayabilmek. Clientlere tightvnc ile bağlantı sağlıyoruz fakat bununda eksi yönleri var. Tightvnc ile bağlantıda karşı tarafa herhangi bir bildirim vermiyor ayarlarda sadece ekran resmini kaldırma var ama ekranda bir program açıksa kullanıcı bağlantı kurulduğunu bilemez bu da etik bir hareket değil ki kötüye kullanımı çok açık. Bir diğer eksi özellik ise dosya transfer sorunu. Onun haricinde program gayet kullanışlı. 

Konuyla alakalı olarak mremoteng üzerinden dosya transferi için kolay bir çözüm var mıdır? Tightvnc ile karşı tarafa bildirim veremiyor isek alternatif bir yöntem önerebilir misiniz?

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 29/12/2020 08:59
Erdem AYTEK
(@erdem-aytek)
Üye

Merhaba Hakkı bey,

Kullanıcılara dosya transferi, uzaktan destek, komut çalıştırma vb. konularda  http://DameWare Remote Support tavsiye edebilirim. Kendim de kullanıyorum ve etrafımda da kullananlar var. Ücretli bir üründür fakat gayet güzel çalışıyor.

RDP ve SSH bağlantıları içinde MremoteNG ücretsizler arasında iyi bir üründür. Ücretli olarak ise Royal Apps veya Remote Desktop Manager tavsiye ederim. Her ikisinde de belirli bir bağlantıya kadar ücretsiz seçeneği mevcuttur.

Tamamen ücretsiz çözmek için belki şunlar denenebilir.

1) UltraVnc 'de uzak bağlantılarda kullanıcıdan onay almak için bir ayar mevcuttur. TightVnc yerine kullanılabilir.

2) AnyDesk tüm bilgisayarlara kurulup ihtiyaç halinde kullanılabilir. AnyDesk local ip adresi ile de makineye bağlanabilme imkanı sunmaktadır. Nadiren de olsa uzaktan destek vermem gereken yerlerde gerek local ip ile gereksede kendi adresi ile kullandım işimi çok kolaylaştırdı.

3) Localde bağlanıyor iseniz dosya transferinde doğrudan ilgili makinenin c$ paylaşımına bağlanarak aktarım yapılabilir. 

Daha farklı yöntemler ile de çözülebilir. Aklıma gelenler bunlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2020 11:14
hakkı bulut
(@hakkibulut)
Üye

Erdem bey merhaba,

İlginiz için çok teşekkür ederim. Dameware daha önce de kullandım açıkçası mRemoteNG yi clientleri o tarzda düzenleyebildiğimiz ve ücretsiz olduğu için tercih ettik. Ultravnc ve realvnc ile bağlanmayı denemiştim fakat başarılı olamamıştım tekrar deneyeceğim. Programı local de kullandığımız için de dosya paylaşımını zaten bu şekilde çözüyoruz da direk programdan çözülebilir mi diye danışmak istedim. Denedikten sonra tekrar dönüş yapacağım. Teşekkürler.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 29/12/2020 11:40
hakkı bulut
(@hakkibulut)
Üye

Merhaba,

Yardımlarınız için teşekkür ederim Ultravnc ile bağlanabildim. "Display on incoming connection" ayarı ile bağlantı için karşı taraftan onay istenebiliyormuş. Tigthvnc den daha yavaş geldi ama mevcut kur karşısında ücretsiz olarak çok kullanışlı bir çözüm kullanıcı sayısı çok olmayan yerler için tavsiye ederim. Bu arada kullanacak olan arkadaşlar için UAC onaylarında ekranı kilitliyor eğer kullanıcı sınırlı ise admin şifresini karşı tarafın girmesi gerekiyor. Bunun için ultravnc icona sağ tıklıyıp "Install Service" dediğinizde yetkide ekranınızı kilitlemiyor.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 30/12/2020 09:18
Kerem Göktay
(@keremgoktay)
Üye Forum Yöneticisi

Genelde yapılan hata olarak eğer mremoteng tarafındaki XML i şifrelemezseniz, birisi dosyanızı kopyaladığınızda direkt olarak şifreleriniz gözükecektir.

Bunun yanı sıra, ortak bir havuzda tutarak bir yere kadar ilerleyebiliyorsunuz, ücretli ürünlerde gerek sql yapısı gerek yetkisel bazda düzenleme ile bu gibi noktalar öne çıkacaktır.

ÇözümPark

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2020 13:06
Paylaş: