Forum

Internet üzerinden ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Internet üzerinden update ve uygulama yönetimi

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,210 Görüntüleme
(@volkantipi-2)
Gönderiler: 376
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Lokalde olmayan bilgisayarların yönetimi için hangi yazılımlara bakabilirim? Manage Engine desktop central biraz tuzlu geldi. Benzer işi yapan uygulama önerileriniz var mıdır?

Gönderildi : 11/03/2022 13:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, genelde bu uygulamalar çok ucuz değil ne yazık ki. Tek amaç uzak erişim ise ekonomik çözümler var ama ME DC kapsamlı bir ürün, bu tür bir ürün için SCCM vs daha pahalı olacaktır. Şahsen ben başka bir alternatif bilmiyorum ama mutlaka paylaşan kişiler olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/03/2022 13:36

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Yönetimden kasıt ve kapsam önemli bir sürü süreçle ilgili free yazılımlarda var ama bunlarla 10'larca yazılımını bir arada kullanmış olursunuz bahsi geçen yazılımlar bunu tek merkezden yapar yoksa ME'in free sundukları da var fakat genelde adet kısıtlılar. 
İnternet üzerinden kısmı ise bu kapsamda bir yanılgı olur. Bir yazılım cloud temelli değilse ve client'a kurulacak agent içermiyorsa VPN olmaksızın erişim imkanınız olmaz çünkü eve giden cihaz NAT arkasında olmaz. Örneğin spiceworks ile envanter yönetimi yapabilirsiniz fakat uzak cihaz için vpn erişimi şart olur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/03/2022 15:59

(@cumhur-eryasar)
Gönderiler: 2
New Member

Merhabalar, SCCM/WSUS üzerinden hizmet veren bir yazılımımız mevcut. Eğer ilginizi çekerse seve seve detayları konuşmak isterim. İncelemek isterseniz www.easy2patch.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Gönderildi : 05/05/2022 20:28

Paylaş: