Forum

Excel koruma şifres...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Excel koruma şifresi kırma

6 Yazılar
5 Üyeler
10 Likes
15.2 K Görüntüleme
(@unalatasoy-2)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar , 

Bir Excel dosyası var koruma şifresi koyulmuş sonradan unutmuşlar . Yakın zaman da böyle bir durum yaşayıp halledebilen varmı aranızda bir kaç program denedim ama işe yaramadı bu konuda yardımcı olacak varmı durumun illegal veya prensiplere aykırı bir tarafı var ise forum açısından konuyu silebilirim 

https://prnt.sc/qr3nnq

Gönderildi : 22/01/2020 09:40

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/forum/523889/

forum da bunla ilgili giriler epeyce olmalı.
Bu tip yöntemler işe yaramazsa net de bir çok trial word attack tool var excel şifreleri için. Şifre çok uzun ve karmaşık girildiyse çok uzun sürer kıramama ihtimaliniz olur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/01/2020 13:32

(@mehmetgezginc)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Passware Kit Forensic 2017 ile daha önceleri kırmıştım

Gönderildi : 22/01/2020 16:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Ünal bey,

Bu konuda ofis versiyonu ve şifrenin karmaşıklığı önemli. Örnek 4 karakter sayı olarak bir parola konulur ise 10 dakikada sonuç verebilir. Ancak uzun ve karmaşık bir parolası varsa en iyi programda bile saatler, günceler alan bir çözüm süreci başlar. Eğer önemli dosya bekleyeceğim derseniz bir program paylaşabilirim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/01/2020 14:06

(@UgurKARTAL)
Gönderiler: 32
Trusted Member

Eğer hala çözemediyseniz. Password Recovery Bundle 2017 . Bu program direkt şifreleri kaldırıyor. çalışma kitabı koruması dahil.

Gönderildi : 23/01/2020 15:12

(@unalatasoy-2)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Vermiş olduğunuz cevaplar dan dolayı herkese  teşekkür ederim  Password R. 2017 ile şifreyi kırdım konu çözülmüştür .

İyi forumlar  .

Gönderildi : 24/01/2020 09:31

Paylaş: