Forum

Egzersiz Programı

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Egzersiz Programı

5 Yazılar
3 Üyeler
4 Likes
610 Görüntüleme
(@utku-tezcan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba;

Çalıştığım kurum için, Egzersiz programı arıyoruz. Lisanslıda olabilir. İsteğimiz, programı clientlara kurup ortalama 1 saat arayla ekranda otomatik belirecek ve ekranı kitledikten sonra kullanıcının bir takım hareketler yapmasını sağlayacak bir nevi spor programına ihtiyacımız var. Workrave isimli bir program denedik (free) uygun görülmedi.

Bu tarz bir yazılım kullanıyor ya da biliyorsanız paylaşmanızı rica ederim.

Teşekkür eder, iyi çalışamalar dilerim.

Gönderildi : 21/02/2020 08:04

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4255
Co-Helper

Şuan bu olay nextgen office ortamları için yeni yaygınlaşan genellikle zorunlu ve efektif tutmak için donanımla birlikte sunulan çözümler. free merkezi yönetim ihtiyaçlarını da karşılayabilecek iyi bir ürün bulabileceğinizi sanmıyorum. Reklam gibi olmasın tabi de tr de Nurus kendi geliştirdiği ürünü sunuyor. Ben yerinde gördüm gayet iyi çözüm.
https://www.nurus.com/tr/saglikli-ofisler  

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/02/2020 10:16

(@utku-tezcan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Teşekkür ederim aradığımız ürün free değil zaten lisanslı istiyoruz. Vermiş olduğunuz yazılımı inceleyecğim teşekkür ederim.

Edit: İncelemeyi yaptım. Bunun için bir takım aletler gerekiyor gibi. Benim aradığım. Daha çok böyle kişileri fazla yerlerinden uzaklaştırmadan boyun kol bacak hareketlerini basitçe yapabilecekleri bir program.

Bu ileti 4 yıl önce Utku Tezcan tarafından düzenlendi

Gönderildi : 21/02/2020 14:00

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1616
Noble Member

İlginç bir konuymuş. İlk defa duydum. Her patrona uymaz 😉 . Takipteyim..

Gönderildi : 21/02/2020 14:35

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4255
Co-Helper

Bahsettiğim sistem sadece yazılım, management'dan oluşmuyor malumunuz efektifliği sağlayacak donanımda sunuluyor. Zaten hazırladıkları en efektif tekil çözümlerden birisi. Nurus bunları yeni akıllı, ergonomik ofisler kültürüne uyumlu olarak batıdaki çözümlere rekabet ederek geniş ölçekli sunuyor diyebilirim. Batıda ki microsoft gibi enterprise şirketlerde bu tip çözümler uyguluyor. Örneğin bu fikirlere akıllı ergonomik masalar, mobile app'ler dahil düşünülerek uygulanıyor. Ki biraz da heyecanı, mantığı ve tabi gerçekçi faydası olsun.
https://www.trendhunter.com/trends/desk-mats
örneğin böyle ürünler ve yazılımları halen gelişiyor. Yurt dışında ki arkadaşlardan da projelendirenleri duyuyoruz. 🙂

Sadece zorunlu kılacak bir yazılım bulabilir misiniz bilmiyorum arayınca bir şey çıkmıyor. Sizin patronlar basit ama zor birşey istiyor bence sizden.:)
https://www.microsoft.com/en-us/p/realifit/9nblgggzg0mq?activetab=pivot:overviewtab
denediğiniz gibi böyle ancak tavsiye niteliğinde olabilecek şeyler bulabilirsiniz gibi geliyor.

Bireysel de biliyorsunuz bu imkan mobile ve akıllı bileklikler ile zaten var yani yapacak olan, tavsiyeyi dinleyecek olan kendisi yapar. Yeni kültürde bir şirket için de hani mesela bana bunu patron mecbur kılacaksa önce ayakta çalışmaya da imkan veren hareketli bir masa, fiyatları malum iyi seviye ergonomik sandalyeler sunuyor olması lazım. 🙂
Yerel de bildiğim kadarıyla bu tip faaliyetler koçlar ile eğitimler şeklinde bilinçlendirerek sağlanıyor ve nadir de olsa şirketlerin fitness odaları var.
Yapmışsınızdır mutlaka ama ben olsam bu işi ilgili yöneticiye daha komplike düşünmesini önerirdim. Yoksa genel olarak ben şirketlerin isteyen personeline (yöneticiler hariç:) ) şunu sağladığını bile görmedim.
https://www.microsoft.com/accessories/tr-tr/products/keyboards/sculpt-ergonomic-desktop/l5v-00016

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/02/2020 15:58

Paylaş: