Forum

CodeTwo active dire...

Bildirimler
Hepsini Temizle

CodeTwo active directory photo hatası

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
834 Görüntüleme
(@melihertas)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

CodeTwo active directory photo adlı program ile kullanıcıların fotoğraflarını yüklemek istediğimde yetki hatası alıyorum fakat kendime hangi yetkiyi verdiysem bir türlü yapamadım. Başına gelen yada fikri olan var mıdır?

Adsız

Gönderildi : 09/07/2020 11:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Kullanıcınınz hangi gruplara üye? Üyeliği yeni eklediyseniz logoff olup tekrar logon olmayı denediniz mi?

Temelde Domain Admins grubu üyesi olması photo özniteliğini değiştirmek için yeterlidir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/07/2020 01:34

(@melihertas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam merhaba,

Kullanıcılar yeni oluşturulan kullanıcılar değil. öncesinde oluşturulmuştu bu programla daha önce fotoğrafta attım fakat şuan domain admins olmasına rağmen yetki sıkıntısı yaşıyorum. Buna benzer bir program daha onunla da denedim o da yetki sorunu verdi. Yetkiyle alakalı bir sorunum var işin içinden çıkamadım.

Gönderildi : 10/07/2020 09:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu durumda AD üzerinde ilgili öz nitelik için yetkinizin olup olmadığını ACL bölümünden kontrol edin.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/07/2020 15:06

(@melihertas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam kendi domain admins kullanıcımdan yapamadım. Serverın direk administrator'unda denedim oradan atıyoru. Kendimce öyle bi çözüm buldum. Cevap için teşekkürler.

Gönderildi : 16/07/2020 16:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Server dediğiniz DC olabilir, DC de Administrator diye bir kullanıcı vardır bu sunucunun değil domain' in varsayılan yöneticisidir ve Domain Admins, Administrators gibi gruplara üyedir.

Sizin kullanıcınız ile bunu yapamıyorsanız muhtemel AD üzerinde ACL sorunları vardır, yani birileri ACL ile oynamış olabilir ya da sizin kullanıcınınz yeterli yetkiye sahip değildir.

https://sozluk.cozumpark.com/acl

Gönderildi : 16/07/2020 18:12

Paylaş: