Forum

Acronis True Image ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Acronis True Image ile aldığım back up 3 parçaya bölünmüş

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,447 Görüntüleme
(@eskehacettepe)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Acronis True Image 2021 kullanıcısıyım. Birçok defa imaj alıp yükledim çok işimi gördü. Fakat en son imajımı nasıl olduysa 3 ayrı ".tib" parçasına bölüp imajını almış. Mevcut olanı recovery yapamıyorum. Hata veriyor. Yani Dosya ismi "X" olsun back up sonunda X_1.tib , X_2.tib ve X_3.tib diye 3 parçaya bölünmüş durumda. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Saygılarımla. 64 GB usb var bende yedek alsam olur mu? Boyutu nasıl ayarlacağım? ntfsdede olmuyor denedim üstüne yedek alıyor yardım edecek birisi varmı çözemedim ben hala ya 😡 😡 

Gönderildi : 12/09/2021 12:38

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4255
Co-Helper

İmaj bozulmadıkça part'ların aynı klasörde olması yeterli 30 part da olsa sorunsuz recovery yapar. Sizin problem başkadır hatanın detaylarına bakın. Bölme image backup aşamasında manuel yapılıyor (başlatmadan ayarlara göz atarsanız görürsünüz) yada uygulama diskin, hedefin yapısına göre auto yapar. Orada çok fazla detay var örn fat32'e 4 gb yazılamaması gibi yoksa bizim 200 gb tek part disk imajlarımız var. 

Ayrıca konuyu yanlış yere açmışsınız taşındı. Forum kurallarını da okuyun lütfen.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/09/2021 21:38

(@eskehacettepe)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahim yıldız ben tek tib dosyası istemiştim amaa nasıl yapacağım

Gönderildi : 12/09/2021 22:50

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Önce yazdığımı okuyup araştırın derim.
https://kb.acronis.com/tag/split
Kullanımla ilgili bütün detaylar sitesinde var.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/09/2021 23:11

(@eskehacettepe)
Eminent Member
Konu başlatıcı

selamün aleyküm sevgili arkadaşlarım yedekleme bende oluyor anlamadığım yer var yardımcı olurmusunuz rica etsem recovery disk bölümde takıldım youtube video varda https://www.youtube.com/watch?v=VwTeEFcMzWg&t=399s

5.24 kısmı anlayamadım nasıl yazacağım d ve e disi oluşturmak istiyorum recoveryde

Gönderildi : 18/09/2021 16:09

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Daha önce demiştik sizin düzey sorularınıza burada cevap bulmanız imkansız. Orada ki recover prosesi oldukça basit, bir temel olmak kaydıyla herkesin yapabileceği şekilde arayüz edilmiş zaten bunlar. Kendi isteklerinize bunu bile adapte edemiyorsanız öncelikle öğrenmeniz gereken disk ve partition yapısıdır onu da burada oturup anlatamaz size kimse. Partition, volume nedir nasılını öğrenirseniz geri kalanı oldukça kolay.

Gönderildi : 19/09/2021 01:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Eğer aldığınız imaj örneğin 100GB' lık bir disk ise ve bunu yine 100GB lık bir disk dönüyorsanız D,E yapamazsınız ne aldı iseniz aynısını dönmek zorundasınız. Eğer aldığınız imaj örnek 100GB' lık bir disk ama döneceğiniz disk daha büyük ise zaten ek bir şey yapmanıza gerek yok, siz bu bölümdeki rakamı hiç değiştirmeden döndüğünüz zaman disk yöneticisini açtığınız zaman geriye kalan ek bölümü görüp bu bölüm için ayrı bir disk partition yapabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/09/2021 13:21

(@eskehacettepe)
Eminent Member
Konu başlatıcı

anladım hakan abi hakan abi yedeği sanal makineye nasıl kurabilirim sanal makinede test etmek istiyorum yabancı ve türkçe videoda yok

Gönderildi : 19/09/2021 14:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Bundan önceki sorduğun soruları düşünürsek yapabileceğini sanmıyorum ama aşağıdaki gibi;

Öncelikle bir sanal makinen olmalı. Bu sana makineye 2 disk 1 DVD/CD rom eklemen lazım.

Sanal makineyi oluşturduktan sonra aynı fiziksel makinede olduğu gibi acronis bootable iso dosyasını sanal makine bios ayarlarından göstermen lazım. Bu sayede sanal makine aynı fiziksel makine gibi ilk olarak acronis kurtarma diski ile açılacak.

Sanal makineyi oluştururken muhtemel zaten bir işletim sistemi diski oluşturacaksın. bunu boyutu yine gerçekteki fiziksel diskin ile aynı olsun bence.

Peki ikinci disk neden? Senin izlediğin videoda acronis ile yedeği işletim sisteminin D veya E hangi harf ise işte diskine alıyor, sonra acronis diski ile açıyor, D veya E hangi harf ise oradaki yedeği gösterip geri dönüyor.

Şimdi sen acronis diski ile açtığın sanal makinede yedeği nasıl göstereceksin?

Ya sıfır bir disk açıp mevcut yedek dosyanı ona kopyalaman lazım ya da yedek dosyasını iso yapıp onu da ikinci bir dvd gibi sanal makineye tanıtıp acronis yedekten dönerken kaynak olarak göstermen lazım. Artık hangisini yapabilirsen.

Eğer bunu başarırsan zaten iş bitmiş demektir.

Acronis bootable ile açar, yedeği gösterir ve dönüş işlemini tamamlarsın.

Engin mesleğin ne bilmiyorum tam olarak ama lütfen bundan sonrası için artık eğer örnek bir ev kullanıcısı isen chip gibi, donanımhaber gibi forumlara takıl, onlar sana daha uygun olur, bizim uğraştığımız konular bunlardan çok uzak ve ne yazık ki bu tür konular için çok vaktimiz tok.

Eğer bir bilgi işlem çalışanı isen zaten çok acil bir kursa kendini yazdır ve temel anlamda eğitim al.

Başarılar diliyorum.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/09/2021 15:35

Paylaş: