Forum

İnternet Explorer 8...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet Explorer 8 Hatası

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@CemalPOYRAZ)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

İnternet Explorer 8 ile ilgili bir hatadan bahsetmek istiyorum.Şirketimin web sayfasının sipariş modülünü açtığımda bayiler için kod ve şifre giriş ekranı çıkıyor.Explorer 8'i yükledikten sonra ASPxButton ile ilgili bir hata veriyor.Sayfanın yaoımında oluşturulan girişş butonunun olduğu yerde.Yapanlara sorduğumda sayfanın İE7'yegöre yapıldığını söylediler.Bende 8'i kullanmak istiyorum.Bu problemi giderebileceğim bildiğiniz bir yöntem varsa yardımcı olmanızı rica ederim.

Saygılarımla;

Gönderildi : 04/05/2009 20:07

(@melike)
Gönderiler: 18
Eminent Member

merhaba

sayfanın adresını guvenlı sıtelere ekleyerek deneyebılırmısınız.?

Gönderildi : 04/05/2009 20:16

(@CemalPOYRAZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yok malesef çözmedi sorunumu.Fakat yardımınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 04/05/2009 20:25

(@leventkaragoz-2)
Gönderiler: 389
Honorable Member

Benzer sorun  iş bankası sitesi için de geçerli.

Güvenilir sitelere eklemek ve ya açılır pencere engelleyiciyi kapatmak sorunu çözmüyor.

IE7 ve IE8, aynı vista gibi MS için bir başbela.

Gönderildi : 04/05/2009 20:56

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Dışarıya açık bir site ise bizimle paylaşır mısınız? Çünkü iş bankasında ben sorun yaşamıyorum. İe8 kullanıyorum.

Gönderildi : 04/05/2009 21:03

(@CemalPOYRAZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Elbette paylaşabilirim.Ama öncesinde biraz daha açıklayıcı olmak isterim.Web üzerinde sipariş bölümüne girdiğimizde Kullanıcı adı ve şifresinin altında giriş yazması gereken yerde "Sorry, this browser isn't currently supported by the ASPxButton control." uyarısı yazıyor.Hepsi bu.Doğal olarak müşteriler siteye giremiyor.Acil yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla;

Gönderildi : 05/05/2009 11:28

(@TolgaSolmaz)
Gönderiler: 69
Trusted Member

İE ayarlarını sıfırlayıp dener misiz birde  güncel .NET uygulamalarını yükleyip deneyebilir misiniz.. ??

Gönderildi : 05/05/2009 12:36

(@CemalPOYRAZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sorunu çözdüm fakat geçici bir süre işe yarıyor.Developer tools'tan browser mode'u IE7'ye çivirince sorun ortadan kalkıyor.Fakat bunu browseri her açışta yapmak gerekiyor.Bu ayarı kalıcı yapabilirmiyim.

Gönderildi : 05/05/2009 14:15

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

internet explorer>sayfa>uyumluluk gorunumu ayarlari> bolumune alan adi'ni eklediginizde kalici bir cozum olucaktir.

Gönderildi : 05/05/2009 14:45

(@CemalPOYRAZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet buraya ekleyip compability view'i aktif hale getirince sorunum çözüldü.Yardımınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/05/2009 17:19

Paylaş: