Forum

iframe virüs p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

iframe virüs problemi

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@kaanumut)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

web sayfalarının index sayfalarına bulaşan iframe virüsü ile şu aralar başım dertte, index sayfalarına oluşturdukları iframe kodları silerek web sayfasını temizledim ftp şifresini degiştirdim sorunsuz çalışıyor, ama aynı virüs bilgisayara da bulaştıktan 1 hafta sonra etkisini büyük oranda gösteriyor, ie yi çalıştırmıyor, pc yi sürekli reset attıryor vs, kaspersky, mcafee antivürüs programlarını kurup taratmak istiyorum ama, programı kurup pc ye restart atıyorum pc açıldıktan sonra tekrar restar atmaya başlıyor, takii güvenli modda açıp antivirüs programını kaldırana kadar,

bu iframe den format atmadan kurtulmak için ne yapmalıyım, önerdiğiniz antivirüs programları nelerdir. ?

Tşk

Gönderildi : 29/04/2009 23:17

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba

Başlat bul ekranından Win.Agent.pz(ntos.exe) aratın,silin. Spyware doctor ve kaspersky ile tarama yapın.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 30/04/2009 01:54

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Uğur Beyin dediği işlemlerin ardından FTP’nize girin, dosyaları indirin ve kodu temizleyin ardından bu dosyaları tekarar FTP ye yükleyin. FTP şifrelerinizi değiştirin. Öncelikle windows/temp klasöründen başlayarak Uğur Beyin önerdiği yazılımlarla sisteminizi taratın.FTP’deki klasörleriniz dışarıdan yazılmayı engelleyen ki virusu yayan sistem FTP’nizdeki dosyalara müdahale edemesin.

Gönderildi : 30/04/2009 11:29

(@kaanumut)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Spyware doctor bu konuda çok iyi gerçekten, kaspersky başarılı bir sonuç vermedi ne yazıkki, hatta aymı virüsü evdeki test makinama atıp kaspersky kurdum, pc 3 kere açılmaya çalışıp restart attı 4. açılışta xp ye ulaşılamaz hale geldi güvenli modda bile,

FTP den siteyi daha önce başka bir pc den temizleyip FTP şifrelerini degiştirmiştim

Neyse sorun format atmadan çözüldü, aynı sorunu yaşayan arkadaşlarla ilk etapta Spyware doctor la sistemlerini taratması tavsiyemdir, ilk etapta diger antivirüs programları ile deneyince sisteme ciddi hasar lar verebilmekte,

Uğur bey Sinan bey teşekkürler,

İyi Çalışmalar..

Gönderildi : 30/04/2009 21:37

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sorununuzun çözülmesi sevindirici.Bol virüssüz günler [:)]

Gönderildi : 30/04/2009 21:43

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Rica ederiz.