Forum

dameware kullanımı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dameware kullanımı hkk

25 Yazılar
15 Üyeler
0 Likes
2,415 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba dameware ile başka bir bilgisayara bağlandığımda karşı makinede bağlandığımının gözükmemesi için ne yapmam gerekiyor acaba..

Gönderildi : 23/04/2009 16:03

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

o programı uzun yıllar önce kullanmıştım. eğer yanlış hatırlamıyorsam programın seçeneklerinde karşı tarafa bağlandığınızda simgeyi gizle servis yükleme gibi seçenekler vardı diye hatırlıyorum.

programın seçeneklerini bir incelermisiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 23/04/2009 17:15

(@evrenyeniev)
Gönderiler: 87
Trusted Member

Buradaki ayarlar ile herhangi bir uyarı almadan ya da system tray de simge gözükmeden bağlanabilirsin.

Gönderildi : 23/04/2009 20:44

(@birolbenli)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Uzun süredir dameware programlarını kulllanıyorum. Bence çok kaliteli bir program fakat en büyük açığı client e bağlandığında o pc de arkaplan resmi koymuşsa o resim gidiyor yerine siyah bir arka plan geliyor.Buda senin sorunun için pek iyi değil galiba.

Gönderildi : 28/04/2009 12:48

(@TolgaSolmaz)
Gönderiler: 69
Trusted Member

Uzun süredir dameware programlarını kulllanıyorum. Bence çok kaliteli bir program fakat en büyük açığı client e bağlandığında o pc de arkaplan resmi koymuşsa o resim gidiyor yerine siyah bir arka plan geliyor.Buda senin sorunun için pek iyi değil galiba.

Hangi versiyonunu kullanıyorsunuz acaba bende öyle bir problem olmadı da hiç ?

Gönderildi : 04/05/2009 17:46

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

dameware'de mini remote control ile bir başka bir bilgisayara bağlanınca (i) harflerini kullanamıyorum neden kendi bilgisayarımda dil tr bağlandığım bilgisayardada tr...

Gönderildi : 05/05/2009 02:56

(@evrenyeniev)
Trusted Member

dameware'de mini remote control ile bir başka bir bilgisayara bağlanınca (i) harflerini kullanamıyorum neden kendi bilgisayarımda dil tr bağlandığım bilgisayardada tr...

Sebebini bilmemekle beraber Radmin ve RealVNC programlarında da aynı sorunla karşılaştım.

Gönderildi : 05/05/2009 03:46

(@TolgaSolmaz)
Trusted Member

Kullanılan dameware sürümleri ingilizce olduğundan kaynaklanabilir diye düşünüyorum.

Gönderildi : 05/05/2009 12:33

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

Kullanılan dameware sürümleri ingilizce olduğundan kaynaklanabilir diye düşünüyorum.

mrb peki bunun çözüm yoluna nasıl ulaşabiliriz bunu nasıl çözüyorsunuz birde dameware firewall benzeri güvenlik programlarında port açmak gerekiyormu...

Gönderildi : 05/05/2009 13:10

(@TolgaSolmaz)
Trusted Member

o sorun için bir çözüm üretemedik daha henüz büyün I harfiyle filan idare ediyoruz 🙂

kullandığı port : 6129 normalde gerek olmuyor ama firewall kullanıyorsanız port açmak gerekebilir. Engeleyebilme ihtimali var ..

Gönderildi : 05/05/2009 13:13

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

Buradaki ayarlar ile herhangi bir uyarı almadan ya da system tray de simge gözükmeden bağlanabilirsin.

birde bunları işaretlesenizde bağlandığınız kişide pencere açılıyor..

Gönderildi : 05/05/2009 13:13

(@evrenyeniev)
Trusted Member

Açılan pencerenin ekran görüntüsünü gönderebilir misin? Ben aynı şekilde kullandığımda herhangi bir uyarı ekranı almadım.

Gönderildi : 05/05/2009 15:16

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Hideaddremove programını kullanarak kesin çözüm sağlıyabilirsin.Her yerden gizleyerek kaldırılmasını dahi yasaklıyabilirsin.

Gönderildi : 05/05/2009 15:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

selam

alt + 105 tuşlarına basarak kullaniyorum i harfini , amelece bir cozum gibi gorunsede isimi görüyor

kolay gelsin 

Gönderildi : 12/05/2009 14:09

(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member

çok teşekkür ederim.bende özellikle "i" karakterinde sorun yaşıyordum. alt + 105 olacagı aklımın ucundan bile gecmezdi.Amelece bir çözüm demişsiniz ancak Allah razı olsun ^^

Gönderildi : 15/05/2009 12:37

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba yeni konu açmak istemedim,

yukarıdaki ayarları yapıyorum, fakat kullanıcının masaüstü resmi kaybolur ve bağlandığıma dair uyarı veriyor,

başka bir çözümü var mı?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/05/2009 12:55

(@muratpektas)
Gönderiler: 164
Reputable Member

dameware da dil den kaynaklanan sorunlar yüzünden bazı harfleri klavyeden yazamıyorsanız remote options dan disable keyboard translation seçeneğini aktif edip tekrar deneyin sorun düzelecektir.

Gönderildi : 15/05/2009 16:12

(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Dameware ile uzaktan baglanmaya calıstıgım makinalarda benden bir kullanıcı ve parola sormaya basladı.Şöyle birşey varki,uzaktaki makinada servis kurulu değilse soruyor.Servis kurulu ise karşıdaki makinanın local admin ve şifresini yazıp giriyorum.Benden istediği nedir.yardımcı olursanız sevinirim..

Kolay gelsin..

Gönderildi : 21/05/2009 15:04

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

bağlanmaya çalıştığın domainde bir bilgisayarsa domain admin şifresiyle girebilirsin         domainname\user

workgroupta bir bilgisayarsa o bilgisayara ait bir admin şifresi girmen gerekiyor                computername\user

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/05/2009 16:37

Sayfa 1 / 2
Paylaş: