Forum

Merak mail server h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Merak mail server hakkında yardım!

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
422 Görüntüleme
(@cenkgul)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar, server2003 üzerinde domain sistemi ile çalışan sistemde merak mail server yüklü, benim sorularım ise şu şekilde;

1- terminal makinalardan mail gönderdiği zaman "mail delivery- mail send success" gibisinden geri mail olarak kendi içine mail atıyor.. bunu nasıl engellerim?

2- mail hesabı olan birini yeni bir makinaya geçirdiğim zaman ve varolan mail hesabını oraya kurduğum zaman, server üzerinde ki eski mailleri tekrar en baştan geri geliyor, bunları server üzerinden silmeden ve yer değiştirmeden gelmemesini nasıl sağlarım?

3- son olarak ise mail hesabı dışarıya kapatılmış. bunu dışarıdaki bir makanaya kurmak için server üzerinde ne gibi bir işlem yapmam gerekiyor. dışarıdan alınan mail hesabını kurduğumda mail.xxxxxx.xxx gibisinden yazıyordum, bunu denedim olmadı. hata ile karşılaştım.  (Not: server üzerinde 5 adet domain bulunmaktadır)

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Gönderildi : 16/04/2009 13:00

(@cenkgul)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

merak mail ile ilgili geniş açıklamalı türkçe döküman varsa, verirseniz sevinirim..

Gönderildi : 16/04/2009 22:10

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

İnceler misiniz. İşinize Yarayabilir.

http://www.cozumpark.com/files/folders/yuklemeler/entry7729.aspx

Gönderildi : 17/04/2009 18:23

(@HakanDursun)
Gönderiler: 10
Active Member

1. Sorunun yanıtı services altındaki smtp servisinin içinde olması gerekiyor.

2. Soruda bahsettiğin sorunu çözmek için pop3 yerine imap kullanabilirsin.

3. Sorununda da bi kaç port yönlendirmen gerekiyor. Router üzerinden 25 numaralı portu mail gönderebilmek için, 110 pop3 yada 143 imap portunu da mailleri kontrol edebilmek için publish etmen gerekiyor. Uzaktaki terminallere de gelen ve giden ana bilgisayar adresi kısmına routerin dış bacak ip adresini girebilirsin.

Gönderildi : 17/04/2009 22:44

Paylaş: