Forum

Acronis True Image ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis True Image Server 2003 server Hk.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
589 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

slm arkadaşlar elimizdeki sunucuları acronis true image server ile yedeklemek istiyoruz tekrar imagelerı geri döndürdüğümüzde  domain yapısı çalışırmı .

bu konuda naılbir yol izlemeliyiz.normalde client image alır gibi image mı alıyoruz yoksa daha farklı adımlar  varmı. bu konuyu forumda araştırdım fakat cok  fazla sonuc cıktı , tam olarakk server 2003 için bunun nasıl yapıldığını anlatan bir sey cıkmadı. tşkler..

Gönderildi : 11/04/2009 14:21

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

acronis kullanmıyorum ama çalışır ki kendi kullandığım programdan fazla artıları olan bir yazılımdır.

symantec backup exec ile çalışıyorum ve aynı doanıma sbs2003(domaindir) bi kaçkez döndüm en ufak sorun olmadı.

Gönderildi : 11/04/2009 14:28

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Active directory parçalı bir database sahip olduğu için domanin yapınızda add dc yoksa sorunsuz çalıştırabilirsiniz ama add dc varsa replicasyonda sorun çıkabilir.  

Portalımızda bu konu çok fazla veri bulunmaktadır arama yaparak bu makale ve mesajlara ulaşabilirisiz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/04/2009 14:48

(@Anonim)
Konu başlatıcı

tşkler cvp için arkadaşlar

server 2003 lerde active directory, dhcp,  vs yüklü o nedenle bizim için önemli olan orda sorun cıkmaması lazım onun için ne yapmak lazım.bizim istediğimiz yedekleri daha sonra geri yükleyince tekrar eskisi gibi kaldığımzı yerden devam edebilmek.

Gönderildi : 11/04/2009 17:09

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

Acronis echo enterprise server ile yedeğini almanız yeterli olacaktır ama her ihtimale karşı systemstate yedeğini almayı ihmal etmeyiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/04/2009 19:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

system stateyedeği ne demek, nasıl alınır., bunu açıklayabilrmisniz. hiç bir sey anlamadım.

ayrıca diğer arkadasın bahsetttiği gibi.  symantec bacup exec indirdim. 8 .5 ile system yedeğini alsam AD, ve domain yapısı çalışırmı , önemli olan domain yapısının  çalışması exchange çalışması daha sonra bir felaket durumunda bu konuda tecrübeleri olanlar paylaşıabilrmi.

Gönderildi : 11/04/2009 23:41

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

Yedekleme konusunda portalda çok sayıda makale ve konu bulunmaktadır. Öncelikle arama yaparak onlara ulaşıp bir okuyun daha sonra aklınıza takılan bir yer olursa sorun bu şekilde daha hızlı yol almış oluruz.

Aşağdaki makaleyi okumanızda fayda var.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/21/sistem-felaketlerine-z-mler.aspx

Acronis ile ilgili olan makalelerede bakmanızda fayda var.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/04/2009 03:53

Paylaş: